Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
17 grudnia 2020

GKS Jastrzębie - podsumowanie rundy jesiennej!

GKS Jastrzębie - podsumowanie rundy jesiennej!
fot. materiały prasowe

Runda jesienna w wykonaniu piłkarzy GKS-u Jastrzębie zakończona, dlatego czas na podsumowanie minionych wydarzeń. Czy drużyna spełniła zakładane cele, a także jak bukmacher przewiduje losy tego zespołu na wiosnę? O tym w dzisiejszym tekście!

 

Słaby początek, ale mocny finisz!

Początek rozgrywek nie był łatwym okresem dla piłkarzy, a także kibiców GKS-u Jastrzębie. Można powiedzieć, że drużyna była wtedy jeszcze na fali z końcówki poprzedniej kampanii, gdzie niewiele brakowało, aby popłynęli klasę rozgrywkową niżej. Słaby start mógł być jednak związany również z problemami ze stadionem, ponieważ na pPo powrocie na swoje boisko przy Harcerskiej GKS uległ ekipie ŁKS’u.oczątku rozgrywek GKS Jastrzębie nie mógł grać na swoim boisku, a musiał występować na stadionie zastępczym. Doszło również do takiej sytuacji, w której GKS był gospodarzem meczu, który odbył się w Łodzi na obiekcie Widzewa – takie rzeczy możliwe są chyba tylko w polskiej piłce.

Końcówka rundy to jednak zdecydowana poprawa w grze i aż cztery zwycięstwa z ostatnich pięciu rozegranych spotkań. Poprawę było widać również w górniczych derbach z ekipą z Bełchatowa, które Jastrzębianie wygrali 3:2. Dzięki takiej postawie dźwignęli się na 14 pozycję w tabeli, a gdyby nie ta seria – zimę spędziliby na ostatnim miejscu. GKS może być również zadowolony, że akurat w obecnej kampanii doszło do reformy ligi i z 1. Ligi spadnie tylko jedna drużyna. To znacząco podnosi ich szanse na utrzymanie, jednak w opinii bukmachera internetowego – nadal nie mogą czuć się bezpieczni. GKS to obok Sandecji, Resovii czy Zagłębia Sosnowiec główny faworyt do spadku, chyba że piłkarze z Jastrzębia przełożą formę z końcówki rundy na wiosnę, to może nawet włączą się do walki o baraże – w tej lidze wszystko jest możliwe!

O co powalczy GKS wiosną?

Pomimo bardzo dobrej postawy na finiszu rozgrywek piłkarze GKS-u muszą twardo stąpać po ziemi. Drużyna nadal nie jest bezpieczna w kontekście walki o utrzymanie, więc przede wszystkim muszą się skupić na spoglądaniu za siebie. Przewaga nad ostatnią Resovią to siedem punktów, natomiast strata do pozycji barażowej – 11 oczek. Prawdopodobnie kibice, a także zarząd z chęcią wzięliby pozycję w środku tabeli, bez większego zaangażowania w walkę o utrzymanie.

W opinii bukmachera GKS Jastrzębie powinien się utrzymać w lidze i są więksi „faworyci” do spadku. Całą 1. Ligę możesz obstawiać na www.bukmacherpzbuk.pl.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

 

Artykuł partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Adam Lechowski dyrektorem sportowym GKS-u Jastrzębie Adam Lechowski dyrektorem sportowym GKS-u Jastrzębie

Siedmiu zawodników odchodzi z GKS-u Siedmiu zawodników odchodzi z GKS-u

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!