Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Sklep Medicanna
11 sierpnia 2021

Gdzie uzyskać pomoc dla cudzoziemców ?

Gdzie uzyskać pomoc dla cudzoziemców ?
fot. pixabay

W Polsce pojawia się coraz więcej cudzoziemców. Na terenie naszego województwa mogą oni uzyskać pomoc i wsparcie. Dzięki temu szybciej zaadaptują się do nowych warunków.

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach ponownie otworzył biuro dla bezpośredniej obsługi beneficjentów. Biuro Ośrodka znajduje się w Katowicach przy ulicy Reymonta 22, a swoje działania realizuje w całym województwie śląskim.

Bezpłatna pomoc dla cudzoziemców to między innymi: prawnik, tłumacz, psycholog, szkolenia, warsztaty, kursy adaptacyjne Ośrodek jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Udziela nieodpłatnej pomocy cudzoziemcom zamieszkałym w w Województwie Śląskim. Na ewentualne pytania odpowie koordynator: owc@klaster.org.pl tel. 32 630 45 99. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
To sem ja12.08.2021 7:32

Parafrazujac: rzodkiewski kraj, rzodkiewskie obyczaje...

Prawdomowny11.08.2021 14:05

Nowy Ład to również sporo pomysłów faworyzujących obcokrajowcow jak na przykład większa kasa dla uczelni za obcego niż polskiego studenta czy ulgi podatkowe, jakich obywatel Polski nie jest w stanie uzyskać. Stad tez takie pozornie nieistotne informacje na miejskich portalach. Tak jak wszędzie wyszczególnia się pejsatych, tak w PL coraz ważniejszy będzie przyjezdny. Poczekacie, zobaczycie.

Zumba11.08.2021 9:42

Czy to jest naprawdę ważny temat? Kogo to obchodzi? Cudzoziemcy nie czytają tego portalu i doskonale wiedzą gdzie uderzyć o pomoc. Piszecie, żeby coś pisać. Nic tu się nie dzieje? A może boicie się niewygodnych tematów dla UM...?