Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
26 lipca 2022

Czy warto zdecydować się na zabiegi kwasem hialuronowym?

Czy warto zdecydować się na zabiegi kwasem hialuronowym?
fot. materiały prasowe

Wiele osób decyduje się na zabiegi na małe usta kwasem hialuronowym, bo są małoinwazyjne, bezpieczne i skuteczne. Zapewniają błyskawiczne efekty, które utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. W celu ich podtrzymania wystarczy wykonać zabieg powtarzający, dzięki czemu możliwe staje się cieszenie wydatnymi wargami każdego dnia. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku ust wąskich, asymetrycznych.

Wiele osób ma jedną wargę szerszą od drugiej, ale można to skorygować właśnie za pomocą naturalnego wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego. Świetnie sprawdza się również do niwelowania zmarszczek, poprawienia owalu twarzy.

Skóra bez zmarszczek dzięki zabiegom kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny sprzymierzeniec jędrnej i elastycznej skóry, o wyrównanym kolorycie, dobrze nawilżonej, sprężystej. Medycyna estetyczna doskonale zna ogromne możliwości tej substancji o silnych właściwościach higroskopijnych. Zabiegi kwasem hialuronowym polegają na wstrzykiwaniu w skórę preparatów o odpowiednim stężeniu substancji czynnej. Najpierw podaje się jednak znieczulenie miejscowe, aby pacjent nie odczuwał bólu. Iniekcje wykonywane są bardzo cienką igłą, która dociera w głąb naskórka. Kwas hialuronowy pobudza naturalne procesy odnowy komórkowej. Ma on postać przezroczystego i plastycznego żelu, jego zadaniem jest nawilżenie skóry, zwiększenie objętości tkanek. Pozwala to na wypełnienie zmarszczek, spłycenie blizn. Można powiększyć również usta, nadać im preferowanych kształtów. Zabiegi kwasem hialuronowym są naturalnym liftingiem skóry. Wspaniale nadają się do wypełniania opadających kącików ust i policzków oraz innych zapadniętych tkanek. Odzyskują one utracone napięcie, co przekłada się na młodzieńczy wygląd. Wraz z upływem czasu zmniejsza się stężenie kwasu hialuronowego w organizmie, dlatego warto uzupełnić powstałe ubytki w mało inwazyjny i bezpieczny sposób.

Piękny wygląd za sprawą kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wiąże wodę, zwiększa objętość tkanek, poprawia nawilżenie skóry. Im bardziej będzie on usieciowany, tym lepiej, bo utrzyma się dłużej w tkance, co przełoży się oczywiście na długotrwałe efekty. W zależności od zastosowanego preparatu i predyspozycji pacjenta, rezultaty zabiegu kwasem hialuronowym mogą utrzymać się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Idealnie nadaje się on do wypełniania ust, modelowania twarzy, nosa i kości policzkowych, zabiegi kwasem hialuronowym wykonywane są na przykład w Katowicach w klinice Vitalea. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a pierwsze efekty są widoczne zaraz po jego wykonaniu. Zdarzają się obrzęki, zasinienia, zaczerwienienia i bolesność, ale objawy te znikają samoczynnie w ciągu dwóch dni. Końcowy rezultat pojawia się po około dwóch tygodniach. Jeśli zabieg został wykonany przy użyciu mikrokaniuli, to nie wymaga rekonwalescencji. Jest to najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna metoda. Najczęściej wystarczające jest przeprowadzenie jednego zabiegu kwasem hialuronowym w celu uzyskania pożądanych efektów, które utrzymują się do nawet 12 miesięcy. Będzie to wystarczające do pozbycia się oznak starzenia.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znów budzisz się niewyspany? 5 dolegliwości, które nie dają odpocząć Znów budzisz się niewyspany? 5 dolegliwości, które nie dają odpocząć

Co warto wiedzieć na temat witamin ADEK? Co warto wiedzieć na temat witamin ADEK?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!