Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
Sklep Medicanna
29 lipca 2022

JSW przyjmuje studentów na praktyki

JSW przyjmuje studentów na praktyki
fot. JSW S.A

Jastrzębska Spółka Węglowa nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. W jej ramach studenci uczelni będą odbywać praktyki w spółce.

- To są praktyki, które w trakcie kształcenia studenci muszą odbyć. Nasza uczelnia szuka najlepszych z najlepszych, a dzięki chęci współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej jesteśmy przekonani, że tutaj będą mogli świetnie przygotować się do przyszłego zawodu - powiedział prof. WST dr Aleksander Ostenda, rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Przede wszystkim chodzi o studentów, którzy studiują na kierunkach informatyka i mechatronika. Ponadto, w trakcie praktyk będą mogli pozyskać tematy i materiały do prac dyplomowych. Praktyki mogłyby ruszyć od 1 października.

- Możliwość skorzystania przez studentów z naszych obszarów technicznych będzie nieograniczona. Jestem przekonany, że w przyszłości nasza firma, jako ich pracodawca będzie mogła skorzystać z ich wiedzy merytorycznej i praktycznej. W tym kierunku zamierzamy podążać, aby nie dopuścić do tzw. luki pokoleniowej - podkreślił Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej dodał, że na podpisaniu listu intencyjnego skorzystają obydwie strony.

- Jesteśmy zadowoleni, że to porozumienie umożliwi rozwój studentom, a nam w przyszłości zapewni wykwalifikowanych pracownikówpowiedział wiceprezes Wojtków.

To pierwsza taka inicjatywa dotycząca współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Warto dodać, że od 1 października Wyższa Szkoła Techniczna zmienia nazwę na Akademia Śląska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzedaje węgiel odbiorcom indywidualnym. Tona za 1200 zł JSW sprzedaje węgiel odbiorcom indywidualnym. Tona za 1200 zł

Jastrzębianie na praktykach w Porto, Walencji i Bolonii. Co tam robili nasi uczniowie? Jastrzębianie na praktykach w Porto, Walencji i Bolonii. Co tam robili nasi uczniowie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Sztudynt04.08.2022 15:25

JSW potrzebuje do prac fizycznych ludzi z dyplomami wyższych uczelni bo awansują tylko pociotki

Ryl31.07.2022 18:02

Do noszenia korytek v36 nad ścianę najlepsze praktyki.

Bagno S.A.30.07.2022 9:29

W dziale łapówkarstwa i przekrętów są dobre staże z nepotyzmu stosowanego.

Hahaha 29.07.2022 22:58

Mam nadzieję że przyjdą do najnowszej kopalni JSW Bzie Ruina pokażcie ten wasz cud technologi ludziom nauki

Gość29.07.2022 12:39

Do komór kalfaktorów i warsztatów pracowników dołowych na powierzchni ich dać na praktyki.Tam zdobędą fachową wiedzę odnośnie możliwości nadmiernego spożywania wysokoprocentowego alkoholu i robienia wszelkich wałów na skalę hurtową.

Pies Barona Munchhausena29.07.2022 7:35

Zlikwidować te fabryki smrodu.

Alojz29.07.2022 7:25

Mam nadzieje ze praktyki beda oplacane zdobyta wiedza bo gotowka nalezy sietylko pracownikom jsw

Anka Pisanka29.07.2022 6:15

Jak tam studenci wszystkich jastrzębskich uczelni razem wziętrych? Też ich studenci będą mieli praktyki w JSW?