Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 sierpnia 2012

Białe Jastrzębie bez stypendium? Radny interweniuje

Białe Jastrzębie bez stypendium? Radny interweniuje
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Radny Platformy Obywatelskiej, Piotr Włodarek, zwrócił się do Urzędu Miasta o wyjaśnienie dlaczego hokeistki z klubu UKH Białe Jastrzębie nie mogą otrzymać stypendium sportowego. Po raz kolejny może zdarzyć się tak, że zdobywczynie brązowego medalu PLHK nie otrzymają pieniędzy.

- W związku z niewłaściwą, moim zdaniem, interpretacją pkt 2 w §4 Regulaminie przyznawania stypendium sportowego, która nie pozwoliła na przyznanie stypendium zawodniczkom UKH Białe Jastrzębie, proszę o zajęcie stanowiska prawnika Urzędu Miasta - napisał w swojej interpelacji Piotr Włodarek.

Wspomniany punkt regulaminu mówi, że stypendia mogą być nadawane zawodnikom w sportach drużynowych, którzy zakwalifikowali się do pierwszego zespołu reprezentującego klub w oficjalnych rozgrywkach ligowych organizowanych i nadzorowanych przez Polskie Związki Sportowe, w dyscyplinach posiadających minimum dwa ogólnopolskie poziomy rozgrywkowe.

Mecze hokejowe, w których grają zawodniczki UKH Białe Jastrzębie są organizowane przez Polski Związek Hokeja na Lodzie, a więc ten sam, który nadzoruje mecze mężczyzn. Zawodnicy z drużyny męskiej stypendia jednak otrzymali.

Polub i udostępnij
Czytaj też

190 tys. złotych na rozwój hokeja w Jastrzębiu 190 tys. złotych na rozwój hokeja w Jastrzębiu

Polki wygrały z Koreankami na zakończenie turnieju Polki wygrały z Koreankami na zakończenie turnieju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
klnę łopata26.08.2012 14:21

W piłce nożnej kobiet istnieją 2 poziomy rozgrywkowe i to zasadnicza różnica.

kleopatra26.08.2012 10:57

A PZPN też się dzieli na PZP I PZPK ????? Pojęcia nie macie a piszecie faktycznie głupoty. Jasne jest że chodzi o to czy Zwiazek który ORGANIZUJE I NADZORUJE ma minimum dwa poziomy rozgrywkowe a nie czy jest liga dwu poziomowa a PZHL ma dwa poziomy rozgrywkowe. Ale jak sie nie chce dac to sie szuka tak by nie dać.

TobiaszJKH25.08.2012 13:24

Dajcie mniej na pomarańczową siatkówkę a więcej na hokej!

Mała23.08.2012 20:23

Faraon ma rację!
przestańcie już wypisywać głupoty :)

igła w stogu siana ...23.08.2012 20:21

w Polsce owszem liga kobiet należy pod PZHL ale w tym zapisie chodzi o coś innego
PZHL dzieli się dodatkowo np na PLH, PLHK ...
PLH posiada kilka lig a PLHK tylko 1 !!!!
więc dopóki nie zmienią tego zapisu w UM to stypendium dziewczęta nie dostaną- zrozumcie to w końcu :)
i przestańcie doszukiwać się nie wiadomo czego :)
najwięcej wypowiadają się Ci którzy najmniej rozumieją- bez obrazy.

max23.08.2012 19:59

Chyba ten czy ta Faraon jest faktycznie z Wydziału Sortu UM. No bo jak sie teraz przyznac do błędu . Przeciez tam pracuja wybitne znawczynie sportu i nigdy sie nie mylą. Znam sie trochę na sporcie i czytałem ten zapis i też uważam że powinny te pieniądze dziewczyny otrzymać. Brawa dla radnego za wstawiennictwo za dziewczynami. Trzymam kciuki.

do FARAON23.08.2012 18:32

Jeżeli istnieje Polski Związek Hokeja Na Lodzie Kobiet to masz racje. Ale taki Związek nie istnieje!!! Wiec interpretacja Radnego jest jak najbardziej prawidłowa. Chyba że jesteś z UM z wydziału sportu. I kto tu ma problemy czytania ze zrozumieniem?

Pokaż wszystkie opinie (15)