Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
1 września 2012

15-latka zatrzymana za częstowanie marihuaną

15-latka zatrzymana za częstowanie marihuaną
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Młoda mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została zatrzymana za posiadania i rozprowadzanie narkotyków. Nieletnia przyznała się do zarzucanych jej czynów. O jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z jastrzębskiej komendy w toku prowadzonych czynności ustalili personalia dziewczyny podejrzanej o posiadanie narkotyków. Ponadto nastolatka nieodpłatnie udzielała marihuanę innym osobom.

- Jastrzębianka w piątek została doprowadzona do tutejszej komendy, gdzie zostały jej przedstawione cztery zarzuty. Nieletnia przyznała się do zarzucanych jej czynów - informuje policja.

O losie nieletniej zadecyduje teraz Sąd Rodzinny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
do ech04.09.2012 22:35

bezmyślne to jest uważanie że jak zalegalizujesz to będzie lepiej. prawda jest taka że to tylko chwilowa moda w śród dzieciaków. palenie papierosów, bycie na bańce już nie jest trendy, dziś trendy dla nich jest brać narkotyki.

ech04.09.2012 21:23

wydaje ci sie, ze "kopiuj, wklej" to jest przejaw inteligencji jakiejkolwiek? Jeśli juz to robisz to nie rób wybiórczo i nie wklejaj wszystkiego jak leci. Co ma n.p. "długotrawałe używanie przed 18 rokiem życia" do tego co napisałem, mianowicie o legalizacji? Legalizacja przecież nie wiązałaby sie z możliwoscią sprzedaży dzieciakom. Wrecz nawet utrudniałaby dostęp. W tej chwili każdy dzierciak moze kupić bez pokazania dowodu gdzie chce.
Dlaczego nie wkleisz danych na temat szkodliwości alkoholu przed 18 rokiem życia, też są takie dane w sieci - kopiuj, wklej.
PS Za takie bezmyślne wypisywanie co popadnie i nie na temat to się kiedyś nawet wypracowania w liceum nie zaliczało...

do ech04.09.2012 13:21

Długotrwałe nałogowe używanie marihuany przed 18. rokiem życia ma trwały negatywny wpływ na inteligencję, możliwość skupienia uwagi i pamięć. Do takich wniosków doszedł międzynarodowy zespół naukowców, który zbadał ponad 1000 obywateli Nowej Zelandii. Niektórzy z nich zaczęli palić marihuanę we wczesnej młodości i używali jej przez lata. Gdy wykonano im testy na inteligencję okazało się, że w wieku 38 lat ich IQ było średnio o 8 punktów niższe niż wówczas, gdy mieli lat 13. Doktor Madeline Meier z Duke University mówi, że późniejsze rzucenie nałogu nie spowodowało odwrócenia niekorzystnego trendu i powrotu do normalnego poziomu inteligencji.Profesor Moffitt dodaje, że zauważonego spadku IQ nie można tłumaczyć używaniem alkoholu, innych narkotyków bądź gorszym poziomem wykształcenia. A spadek poziomu inteligencji o 8 punktów może zaważyć na całym życiu. Osoba, która jako nastolatek traci 8 punktów IQ może przez kolejne lata być w gorszej sytuacji życiowej niż jej rówieśnicy - mówi Meier. Z wyższym IQ wiąże się zwykle lepsze wykształcenie, lepsza praca, wyższe dochody, lepsze zdrowie i dłuższe życie.

dlatego rozumiem już was dlaczego macie takie dziury w mózgu i gadacie głupoty

do ech04.09.2012 13:20

Naukowcy z Wysp Brytyjskich są jednak innego zdania. Jak wykazały doświadczenia, trzy "skręty" dziennie czynią w płucach człowieka większe spustoszenie niż 20 papierosów. Natomiast mieszanie marihuany z tytoniem jest kombinacją zabójczą.

Opublikowany raport tłumaczy wyniki doświadczeń w dwojaki sposób. Otóż palenie narkotyków polega na wdychaniu i zatrzymywaniu w płucach dymu, w tym tlenku węgla i smoły. Poza tym na przestrzeni lat tzw. "miękkie narkotyki" stopniowo stały się mocniejsze w działaniu.

miniuś04.09.2012 13:01

Każdy narkotyk szkodzi w jakiś sposób, nieważne czy to tytoń, alkohol, trawa czy inne. To czy używka jest mniej lub bardziej legalna w dużym stopniu zależy od spraw finansowych (koncesji). Zainteresowanych tym tematem odsyłam do świeżych publikacji Oxford University Press, oraz do tych starszych (te można znaleźć za darmo, jak ktoś pogrzebie). http://www.oup.com/us/catalog/general/subject/Politics/AmericanPolitics/?view=usa&ci=9780199913718 

ech04.09.2012 12:26

wkleiłeś artykuł, ale bez ostatniego zdania:
"Naukowcy nie są jednak zgodni - wcześniejsze badania opublikowane w prestiżowym piśmie medycznym "Lancet" wskazują, że zarówno tytoń jak i alkohol są ogólnie groźniejsze od marihuany. "

pff04.09.2012 8:42

Weź po uwagę jedną rzecz człowieku. Marihuana jest pochodzenia naturalnego i nie zawiera w sobie tyle substancji trujących ile zawiera papieros (sztucznie tworzony). Nie napisałeś o ile wzrasta ryzyko raka płuc przy paleniu papierosów - skoro już tak się przyłożyłeś do tego wpisu to powinieneś i to napisać. Druga rzecz, powiedz mi w takim razie dlaczego marihuana jest używana w medycnie? Jakoś papieros i alkohol nie bardzo...

Pokaż wszystkie opinie (28)