Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
21 marca 2013

Pracownik JSW z nagrodą od Polskiego Radia

Adam Oleś, pracownik JSW, zajął trzecie miejsce w konkursie Polskiego Radia na najlepsze płyty folkowe 2012 roku. Tytuł jego krążka nosi nazwę "hurdu, hurdu".

Oleś z wykształcenia jest geologiem górniczym, a z JSW związany jest od 17 lat. Pracę na kopalni łączy z muzyką jazzową.

Album "hurdu, hurdu" oparty jest na tradycyjnych pieśniach ludowych, w nowych jazzowych aranżacjach. Gościnnie na płycie śpiewa zespół Radostowianki.

Album zajął trzecie miejsce w konkursie na Folkowy Fonogram Roku. Mogły w nim uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną wszelkimi tradycjami muzycznymi świata.

Płyta Adama Olesia bierze również udział w konkursie Wirtu@alne Gęśle, w którym wybierana jest najlepsza płyta folkowa 2012.

W przeszłości Oleś jako wiolonczelista tworzył z wieloma znanymi muzykami jazzowymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie Prezes JSW zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie

Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania" Prezydent otrzymała tytuł "Lider z powołania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Mieszkaniec21.03.2013 12:46

Brawo