Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
5 kwietnia 2013

20 lat istnienia Hospicjum Domowego w Jastrzębiu

W tym roku Hospicjum Domowe im. ks. E. Dutkiewicza przy parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi 20. rocznicę istnienia. Jubileuszowe obchody odbędą się 20 kwietnia.

Obchody rozpocznie msza św., która o godzinie 10.00 zostanie odprawiona w kościele pw. św. Katarzyny.

Obecnie zespół hospicjum tworzą lekarze, pielęgniarki, ksiądz kapelan oraz wolontariusze niemedyczni – około 40 osób. Wśród wolontariuszy są ludzie czynni zawodowo, emeryci, studenci oraz uczniowie szkół średnich. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny.

Hospicjum Domowe istnieje od maja 1993 r. Inicjatorami jego powstania byli: ksiądz Wacław Basiak, lek. Jolanta Kosta i pielęgniarka Eugenia Ploch, a ich pomysł spotkał się z przychylnym odzewem środowiska medycznego naszego miasta. W grupie wolontariuszy Hospicjum znaleźli się wówczas lekarze i pielęgniarki oraz wolontariusze niemedyczni - w sumie około 20 osób, których chęć służenia innym swoją fachową wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami okazała się być nieoceniona. Jastrzębskie Hospicjum jako jedyne w województwie śląskim oparte jest na pracy wolontariuszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi

65 lat w związku małżeńskim 65 lat w związku małżeńskim

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!