Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 kwietnia 2013

20 lat istnienia Hospicjum Domowego w Jastrzębiu

W tym roku Hospicjum Domowe im. ks. E. Dutkiewicza przy parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi 20. rocznicę istnienia. Jubileuszowe obchody odbędą się 20 kwietnia.

Obchody rozpocznie msza św., która o godzinie 10.00 zostanie odprawiona w kościele pw. św. Katarzyny.

Obecnie zespół hospicjum tworzą lekarze, pielęgniarki, ksiądz kapelan oraz wolontariusze niemedyczni – około 40 osób. Wśród wolontariuszy są ludzie czynni zawodowo, emeryci, studenci oraz uczniowie szkół średnich. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny.

Hospicjum Domowe istnieje od maja 1993 r. Inicjatorami jego powstania byli: ksiądz Wacław Basiak, lek. Jolanta Kosta i pielęgniarka Eugenia Ploch, a ich pomysł spotkał się z przychylnym odzewem środowiska medycznego naszego miasta. W grupie wolontariuszy Hospicjum znaleźli się wówczas lekarze i pielęgniarki oraz wolontariusze niemedyczni - w sumie około 20 osób, których chęć służenia innym swoją fachową wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami okazała się być nieoceniona. Jastrzębskie Hospicjum jako jedyne w województwie śląskim oparte jest na pracy wolontariuszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!