Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 maja 2013

Kto dba o zieleń w Jastrzębiu? Wiosenne porządki

  • Kto dba o zieleń w Jastrzębiu? Wiosenne porządki
  • Kto dba o zieleń w Jastrzębiu? Wiosenne porządki
  • Kto dba o zieleń w Jastrzębiu? Wiosenne porządki
  • Kto dba o zieleń w Jastrzębiu? Wiosenne porządki
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku ze spóźnioną wiosną, w naszym mieście rozpoczęły się prace porządkowe. Do pracy ruszyły nie tylko firmy odpowiedzialne za stan nawierzchni jastrzębskich dróg, ale też te które odpowiadają za zieleń.

Jastrzębie-Zdrój podzielone zostało na 17 kwartałów (wśród nich znajduje się również Park Zdrojowy). Za ich utrzymanie odpowiadają firmy wyłonione w ramach przetargu i zakontraktowane na trzy lata. Odpowiadają one za bieżące utrzymanie porządku i czystości, powierzchniowe zbieranie śmieci, koszenie, grabienie trawy i liści, pielęgnację żywopłotów, drzew i krzewów. Firmy dbają również o czystość i naprawianie ławek, a także o utrzymanie koszy ulicznych i słupów ogłoszeniowych.

Za sadzenie kwiatów na jastrzębskich skrzyżowaniach odpowiada Jastrzębski Zakład Komunalny. Plany na tę wiosnę obejmują sadzenie kwiatów na terenie Parku Zdrojowego, w donicach na ul. 1 Maja i przed Urzędem Miasta. Wśród roślin znajdą się m.in. żeniszek meksykański, begonia stale kwitnąca, starzec popielaty, paciorecznik, bratki ogrodowe. Na same kwiaty Urząd Miasta wyda 15 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto się zazieleni. Przybędzie 10 tys. sadzonek Miasto się zazieleni. Przybędzie 10 tys. sadzonek

Zielone Jastrzębie? Nie według rankingu Zielone Jastrzębie? Nie według rankingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość10.05.2013 13:49

Ten traktor ze zdjęcia nr 4 musiał wjechać na trawnik i go niszczyć?

Gość10.05.2013 8:18

Czyli takie kwiaty pojawią się w sprzedaży u zaprzyjaźnionych handlarzy?

stałyGość10.05.2013 7:00

tak właśnie rządzi prezydent
żałosne

hejka09.05.2013 22:28

Oki, niech sadzą, ale niech wykopują, albo niech oto dbają. Tulipany się wykopuje pod koniec lata i znowu sadzi. A te głąby zasadzili i... zostawili. I wsztskie tulipany zginęły. I co? A jest 15 000 i sobie kupią nowe i znowu pokwitną przez 2 tygodnie i zginą. Szastają kasą, bo to nie ich kasa...

Miłośnik czystości09.05.2013 22:21

O pracownikach zieleni w Jastrzębiu można mówić tylko dobrze. Prace wykonywane są bardzo fachowo. Tam gdzie docierają jest czysto, pomysłowo i bardzo ładnie. Tylko ci głupole śmiecący gdzie popadnie. Puszki wyrzucone, paczki po papierosach, stare bilety, opakowania po sokach, pety, rozbite butelki i wiele innych śmieci pozostawiają po sobie niedorozwoje umysłowe. Młode niedorozwinięte umysły zażerają się ostatnio pestkami. Plują nimi pod siebie ale zwracają uwagę żeby nie zrobić w majtki kupy albo się z sikać. I są niezwykle dumni, że potrafią pójść do ubikacji. Może kiedyś ich rozumy rozwiną im się na tyle, że pojmą jakimi byli śmieciarzami.

hej09.05.2013 22:16

znowu posadzą tulipany, których nie wykopią i po których ślad nie bedzie w następnym roku? Stuknijcie się w głowki, za dużo pieniędzy macie i marnujecie je. Zamiast tulipanów zróbcie jeszcze ze dwa koncerty Oceany, barany

a09.05.2013 17:51

15tys to trochę mało, przynajmniej tanio sadzą, na skrzyżowaniach jest zawsze pełno kwiatków, ładnie to wygląda

Pokaż wszystkie opinie (11)