Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 maja 2013

Kolejne sukcesy jastrzębskich "orientalistów"

Kolejne sukcesy jastrzębskich "orientalistów"
fot. UKS ZSZ Jedynka

W niedzielę w zawodnicy jastrzębskiego klubu UKS ZSZ Jedynka wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w Biegu na Orientację i VI Mistrzostwach Żor. Wrócili z nich z medalami.

Minione zawody "orientaliści" uznać mogą za udane. Jedenastu jastrzębskich zawodników wróciło z nich z medalami. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

K 10
I miejsce - Julia Papszun

K 16 A
I miejsce - Harasymiuk Kinga

K 35 +
II miejsce - Papszun Joanna
III miejsce - Grażyna Pipiro

M 14 A
III miejsce - Bartosz Kołeczko

M 16 A
I miejsce - Jarosław Borgiel

M 18 A
I miejsce - Marcin Pasek

M 35/40
I miejsce - Rafał Mastela
II  miejsce - Krzysztof Bodzek
III miejsce - Krzysztof Masny

M 55
II miejsce - Grzegorz Pipiro

Poza zawodnikami UKS ZSZ Jedynki w zawodach udział wzięli także młodsi biegacze, którzy startowali w kategorii amatorskiej. Byli oni uczniami dwóch jastrzębskich szkół podstawowych SP 1 i SP 10. Martyna Zimończyk z SP1 zajęła I miejsce a jej szkolny kolega Mateusz Lech III miejsce Krystian Imiela z SP 10 zajął I miejsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegacze na orientację na drugim miejscu w KPŚ Biegacze na orientację na drugim miejscu w KPŚ

Jastrzębianie z sukcesami zakończyli sezon BNO Jastrzębianie z sukcesami zakończyli sezon BNO

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
greg15.05.2013 17:11

Dobrze,że ta dyscyplina rozwija się w naszym mieście-gratulacje.

Pan ModeratorPan Moderator15.05.2013 0:03

Na przyszłość proszę uwagi co do formy tekstu proszę kierować na maila. Nie ma sensu zaśmiecać nimi komentarzy, które powinny odnosić się do tematu tekstu, a nie do jego formy.

L.14.05.2013 23:53

Patrząc obiektywnie, zgodzę się z ~~gama. "W niedzielę w zawodnicy jastrzębskiego klubu UKS ZSZ Jedynka wzięli udział w Mistrzostwach Śląska i VI Mistrzostwach Żor." Uważam, że podana powinna być pełna informacja dot. dyscypliny, której w nagłówku nie podano w ogóle. To tak jakby napisać relację z jakiegokolwiek meczu np.: "odbył się mecz, który zakończył się wynikiem 2:0"

~~gama14.05.2013 13:44

A, to przepraszam, choć nadal twierdzę, że słowo nieszczęśliwie utworzone. Tak czy inaczej, zawodnikom szczerze gratuluję sukcesów.

Pan InformatorPan Informator14.05.2013 13:37

Orientaliści to również popularne określenie na zawodników uprawiających biegi na orientację.

~~gama14.05.2013 13:32

Cóż, autorowi zabrakło wiedzy o znaczeniu słów polskich. Otóż, ''orientalista", jak nie patrzeć, to znawca kultury, sztuki, języka krajów Wschodu, tj. Orientu. Tu, jak wynika, z treści tekstu, chodzi o bieg na orientację. Polecam Autorowi " Słownik wyrazów obcych" jako stałą pomoc naukową przy "popełnianiu'" dalszych tekstów.