Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
27 września 2013

JSW bada nowe złoża węgla dla "Pniówka"

JSW bada nowe złoża węgla dla "Pniówka"
fot. JSW

JSW bada złoża węgla koksowego, które w przyszłości będzie mogła wydobywać kopalnia "Pniówek". Złoże przedłuży życie kopalni do 2051 roku.

Zasoby operatywne złoża o nazwie "Pawłowice 1" szacowane są na 54,3 mln ton. Dzięki niemu żywotność kopalni "Pniówek" zostanie przedłużona do 2051 roku, choć istnieje też możliwość wydłużenia działalności górniczej o kolejnych kilkanaście lat, poprzez udostępnienie i zagospodarowania zasobów tego złoża do głębokości 1300 metrów.

Obecnie trwają prace związane z wierceniem czterech otworów badawczych pod szyb nr VI, który zostanie zbudowany w Mizerowie. Odwierty te pozwolą na lepsze rozpoznanie złoża. Trzy otwory - dwa o głębokości 40 metrów i jeden o głębokości 260 metrów - zostały już wykonane, ostatni - o docelowej głębokości 1170 metrów (aktualnie 959 m) - jest w trakcie wiercenia.

Uzyskanie pierwszego wydobycia z części zachodniej złoża "Pawłowice 1" przewidziane jest w 2015 roku, a osiągnięcie docelowego wydobycia na poziomie 7,2 tys. ton na dobę, w roku 2026. Rozpoczęcie wydobycia z części wschodniej złoża przewidziane jest w 2020 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW Daniel Ozon nie odpuszcza. Walczy o fotel prezesa JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!