Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
26 listopada 2013

Przeniesienie stadionu wpisane do strategii miasta

Przeniesienie stadionu wpisane do strategii miasta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wzbudzający kontrowersje pomysł przeniesienia stadionu miejskiego na ulicę Kościelną został wpisany do strategii miasta. Za 2 dni odbędzie się głosowanie nad strategią.

Na początku listopada Poseł Grzegorz Matusiak (PiS) zgłosił wniosek o wpisanie do strategii miasta przeniesienia Stadionu Miejskiego na ulicę Kościelną. Pomysł spotkał się dużym odzewem mieszkańców, którzy w większości nie popierali takiego przedsięwzięcia. Okazuje się, że rozbudowa boiska przy ulicy Kościelnej wpisana została do "Strategii rozwoju miasta Jastrzębie-Zdrój do roku 2020". Radni nad przyjęciem strategii będą głosować 28 listopada.

Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców publicznie wyraziła swój sprzeciw przeciwko takiej decyzji. Oprócz tego, że jego członkowie nie popierają przeniesienie stadionu, to mają wątpliwości co do trybu zgłaszania zmian w strategii. Miały być one ogłoszone na tydzień przed poddaniem projektu pod głosowanie. A sam wniosek nie został skonsultowany z mieszkańcami miasta. Również Komisja Polityki Gospodarczej i Bezrobocia, która 19 listopada miała spotkanie, nie omawiała tematu stadionu.

- Uważamy, iż powyższy tryb pracy nad zamierzeniem, o którym nieoficjalnie jest mowa od kliku miesięcy, został wybrany nieprzypadkowo. Zapis został wprowadzony do projektu skrycie, po to tylko, by uniknąć dialogu ze społeczeństwem - informuje Sławomir Żmudziński z NIM.

Sam pomysł, który znalazł się w strategii mówi nie samym o przeniesieniu, ale o rozbudowie boiska przy Kościelnej, który miałby przejąć funkcję stadionu piłkarskiego. Aktualny stadion miałby mieć "nadane nowe funkcje publiczne".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do wylosowania rejs pod żaglami Do wylosowania rejs pod żaglami

Wiadomo kto wystąpi na Dniach Jastrzębia Wiadomo kto wystąpi na Dniach Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
krysia29.11.2013 22:57

Nie dość że płacę podatki i to nie małe jeszcze mam dzwonić gdzie ukrywa się bandyta. To tak jak by ktoś do mnie zadzwonił i powiedział jakie będą liczby w lotto !

Sąsiad stadionu29.11.2013 17:25

Wobec tylko nieprzychylnych opinii Rada Miasta powinna wycofać się z tego głupiego pomysłu. Już jesteście skończeni w naszych osądach. Na poparcie w przyszłości nie możecie liczyć.
Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu co napisałem powyżej.

a.dik29.11.2013 11:53

Do gość.To boisko znajduje się przy ul.Kościelnej,a ul.Kasztanowa znajduje się wcześniej,ale zawsze tak się mówiło,że stadion znajduje się przy Kasztanowej i tak już się utarło.

do JotKaHa29.11.2013 10:55

Tak to powrót do korzeni jastrzębskiego GKS - z Moszczenicy powstałeś i w Moszczenicę się obrócisz.

JotKaHa28.11.2013 23:10

Powrót do korzeni ???

Mieszkaniec28.11.2013 22:14

Pogonić tego ******* Matusiaka, który tylko dba o swój interes. Popieranie PiS to działanie przeci w Polsce. Matusiak to właśnie udowadnia.

gość28.11.2013 22:11

Gratuluję głupoty radnym. Jeszcze trochę i was nie będzie.

Pokaż wszystkie opinie (44)