Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 marca 2014

Były wojewoda śląski wiceprezesem w JSW Koks

Były wojewoda śląski wiceprezesem w JSW Koks
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zygmunt Łukaszczyk, były wojewoda śląski będzie od 1 kwietnia wiceprezesem do spraw rozwoju spółki JSW Koks.

Zygmunt Łukaszczyk związany jest z górnictwem od wielu lat. Od 2001 roku pełnił funkcję wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Później był dyrektorem Biura Restrukturyzacji, Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej w JSW. W 2006 został prezesem Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego, spółki powiązanej z JSW.

Prezes JSW, Jarosław Zagórowski od pewnego czasu zabiegał o powrót byłego wojewody śląskiego do struktur spółki. - Wysoko cenię jego kompetencje związane z zarządzaniem. Przecież Zygmunt Łukaszczyk był między innymi wiceprezesem JSW, a także prezesem Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego, spółki powiązanej z JSW. Ponadto Zygmunt Łukaszczyk ma kompetencje związane ze współpracą z administracją rządową i samorządową, a także ma umiejętność zarządzania kryzysowego - mówiła Jarosław Zagórowski, portalowi wnp.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
polak27.03.2014 14:10

Coraz" lepsi fachowcy " już wiem dlaczego akcje jsw spadąja na łeb na szyję .Jak powiada nasz jaśnie premier"oby na się żyło lepiej - faktycznie miał na myśli tych nieudaczników ze znajomościami

ben26.03.2014 7:50

ależ fachowiec, a czy to prawda że przewód doktorski zrobił za państwowe pieniądze?

anty25.03.2014 23:48

Ja tak przypomnę co obiecał Łukaszczyk gdy obejmował stanowisko wojewody:
"planował dokończyć prace nad ustawą metropolitalną, zbudować tor Formuły 1, zatrzymać w województwie miliony złotych z mandatów kierowców przyłapanych przez fotoradary i reaktywować loterię Karolinka" To był jego program, NIC z tego nie zrealizował.

słowik25.03.2014 19:05

Już mi się nóż w kieszeni otworzył i nie chce się zamknąć

stefan25.03.2014 16:47

heheh niezle kolesiostwo, k***a i to wszystko na naszych oczach

Bareja25.03.2014 14:49

Śledząc jego drogę zawodową można powiedzieć , że ..... mój mąż jest z zawodu dyrektorem

m.k.25.03.2014 11:37

Platfuski nadal przeprowadzają skoki na stołki. Ten Łukaszczyk był beznadziejnym wojewodą, a województwo zostało zadłużone po uszy. Koleje Śląskie - klęska i skandale, miliony ukradzione, Park Śląski - przekręt goni przekręt, Stadion Ślaski rozbabrany, nie wiadomo czy będzie ukończony, ale, a jakże, POwołano spółkę, której zarząd już sobie upycha kieszonki. Jedna wielka platfusowska wtopa i tylko żal tych ludzi, którzy w pocie czoła zapylają, płacą podatki, zeby takie indywidua partyjne mogły się w kilka lat dorobić nic nie robiąc..

Pokaż wszystkie opinie (8)