Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
11 kwietnia 2014

Chodniki będą na bieżąco naprawiane

Chodniki będą na bieżąco naprawiane
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W wyniku przebudowy sieci ciepłowniczej i instalacji sieci szerokopasmowego internetu, niektóre fragmenty chodników w naszym mieście uległy uszkodzeniu. Jak informuje Urząd Miasta, chodniki będą naprawiane.

Prace nad szerokopasmowym internetem trwały od końca 2012 roku do początku 2013 roku. Wtedy też pod chodnikami układano kable światłowodowe. W tym samym czasie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadziło wymianę rur sieci ciepłowniczej. Jastrzębie było rozkopane. Już wtedy pojawiły się wątpliwości, czy chodniki zostaną przywrócone do stanu sprzed prac. Jak można zobaczyć, fragmenty chodników wymagają remontu.

Interpelację w tej sprawie złożył Andrzej Kinasiewicz (Wspólnota Samorządowa), który polecił, aby zająć się chodnikami. Remonty będą wymagały m.in. chodnik na al. Piłsudskiego na wysokości ulicy Katowickiej czy teren przy pawilonach.

Wiceprezydent, Krzysztof Baradziej zapewnił, że stan chodników jest monitorowany i usterki są na bieżąco naprawiane. Pierwsze przeglądy już miały miejsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

Na terenie miasta prowadzone są remonty dróg Na terenie miasta prowadzone są remonty dróg

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość14.04.2014 16:07

Niech już lepiej urząd informuje o sprawach istotnych, a nie kompromituje się tematami zastępczymi....

Gość14.04.2014 12:16

Pan Kinasiewicz zamiast składać interpelację powinien doprowadzić do zwolnienia Pilarskiej.

Przemko14.04.2014 11:56

Gdzie ten internet, pytam?

Gość12.04.2014 7:38

Ciekawe dlaczego urzędnicy tak łaskawie podchodzą do szkód wyrządzanych przez firmy wykonujących prace zlecane przez urząd? Czy Fenicjanie mają coś z tym wspólnego?

Gość12.04.2014 7:35

Gdyby ktoś nadzorował takie prace, walczył z parkowaniem i ich odśnieżaniem za pomocą ciężkiego sprzętu, to chodniki byłyby w znacznie lepszym stanie.

Do gość11.04.2014 19:26

Po co mają skarżyć firmę która popsuła chodniki? Wezmę kaskę z budżetu i będzie dobrze. No bo po co remontować OWN czy inne inwestycje, prawda pOSŁY? Nie wiem jakim cudem my jeszcze nie bojkotujemy tych co nami rządzą ...

Gość11.04.2014 16:15

Jakoś nasi urzędnicy nie kwapią się do pociągnięcia do odpowiedzialności firm, które zimą porozjeżdżały chodniki. Śmierdzi kolesiostwem w tym naszym urzędzie miejskim....