Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
28 października 2015

W Jastrzębiu będą jeździć jeszcze lepsze autobusy?

W Jastrzębiu będą jeździć jeszcze lepsze autobusy?
fot. Warbus

Warbus, przewoźnik który obsługuje komunikację miejską w Jastrzębiu, zapowiedział kupno 33 autobusów Scania Citywide Euro6 z pełną klimatyzacją. Autobusy mają pojawić się już w 2016 roku.

- Tak jak obiecywaliśmy, wywiązaliśmy się z naszych deklaracji. Złożyliśmy zamówienie na 33 sztuki, z możliwością dokupienie 17 sztuk autobusów Scania Citywide Euro6 diesel z pełną klimatyzacją - informuje Warbus.

Według Warbusa autobusy mają zmienić wizerunek komunikacji miejskiej w Jastrzębiu. To nowoczesne i ekologiczne, niskopodłogowe autobusy produkowane w Polsce o długości 12 metrów. Nasze miasto będzie jednym z nielicznych, które posiadać będzie flotę autobusów w stu procentach wyposażonych w klimatyzację.

W piątek, 30 października odbędzie się oficjalna prezentacja autobusów z udziałem władz, kierowców i pasażerów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Bastek0002.11.2015 11:35

do kg z dnia 1 11 2015 o godz 14:57

Jak wiesz te autobusy są produkowane w Fabryce w Słupsku czyli w Polsce , I takich autobusów w Jastrzębiu Zdrój ma być od kwietnia 2016 ok 50 sztuk .Czyli co za tym idzie , autobusy z Firmy PKN - pójdą na odstawkę czyli inaczej , zostaną sprzedane lub zbankrutują , A co chodzi o pracowników , a dokładnie te co naprawiają , to , chyba tez będą zwolnienia , Przecież każdy nowy autobus ma okres gwarancji ok 5 lat do 10 lat. I w razie awarii takiego autobusu będzie odstawiany do Fabryki w Słupsku i tam będzie dokonywana naprawa

do Piotr z dnia 1 11 2015 o godz 11:27

Na jedno to z tobą muszę się zgodzić , bo na prawdę bilety mamy w naszej komunikacji , są bardzo drogie ,
Pozostaje nam tylko , jak pisałem niżej , żeby Miasto nie przesłało , oświadczenia do MZK ze , wstępujemy z powrotem do tego , drogie Związku MZK Jastrzębie i - o to tylko teraz możemy mieć taką nadzieje , ze nikt nie powiadomi , tego Związku o zmianie ustawy , to by było super. I żeby tak wszystkie Gminy i Miasta nie złożyli takiego oświadczenia , to Mieszkańcom wyjdzie na lepiej , będzie o wiele lepiej i co ważniejsze za darmo

ksg01.11.2015 14:57

Polskie kopalnie to by chciały żeby polski węgiel kupowała Nasza energetyka. I prawidłowo. Ale polskie autobusy kupić to już nie.

Piotr01.11.2015 11:27

Scania nie jest produkowana w Polsce a tylko montowana. A po drugie skoro bilety są po prostu za drogie dla mieszkańców pomimo olbrzymich dopłat z Urzędu Miasta to po co inwestować w autobusy z najwyższej półki ? Chyba po to że im droższy projekt tym łatwiej coś zachachmęcić.

Bastek0001.11.2015 10:14

do Gość

Mogłeś przyjść pod Urząd Miasta i ,zmierzyć , a nawet przejechać się , tym autobusem ,
Jak dla mnie jest dużo przestrzeni w tym autobusie , a podczas jazdy jest cichy .
Wygodne siedzenia i , super wygonie się siedzi i jedzie

Gość31.10.2015 12:25

Jestem ciekawy czy SCANIA spelnia warunki specyfikacji odnosnie parametrow technicznych i wymiarow w przejsciach w srodku autobusu

dotcom30.10.2015 7:02

Brawo Marian za dedukcję - Są tak zadłużeni że wybierają najdroższy produkt na rynku autobusów jakim jest Scania

znawca kom. miej.29.10.2015 18:55

Jest niemożliwe aby za takąstawkę 5,36 jeżdzili takimi scaniami. kłamią w oczy. prosty chwyt marketingowy.

Pokaż wszystkie opinie (18)