Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 września 2016

Zielone światło na przekazanie Jas-Mosu w ręce SRK

Zielone światło na przekazanie Jas-Mosu w ręce SRK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie kopalni Jas-Mos do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Równocześnie zgodzili się na sprzedaż koksowni Victoria.

Decyzję o przekazaniu części Jas-Mosu do SRK podjęto 28 września na walnym zgromadzeniu. JSW o przekazaniu swojej kopalni mówił już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie podjęto decyzję. Do spółki restrukturyzacyjnej trafi wydzielona z kopalni część.

Pozostała część kopalni Jas-Mos, a właściwie jej złoża będą jeszcze wydobywane przez pewien czas przy wykorzystaniu infrastruktury kopalni Zofiówka. Ponad połowa pracowników kopalni odejdzie.

W przyszłym roku podobną sytuację planuje się w kopalni Krupiński w Suszcu, która jest nierentowna. Po oddaniu dwóch kopalni JSW może zaoszczędzić ok. 436 mln zł już w pierwszym roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
biedny urlopowany03.10.2016 14:11

tylko 4900? okradli nas! zagor musi odejść

gosc03.10.2016 10:55

na zachodzie sie otwiera kopalnie u nas zamyka, jeszcze i***ci bedziecie kupowac wegiel za 3x tyle o teraz

Gość03.10.2016 9:26

Zgodnie z tzw. planem Morawieckiego, Jastrzębie postawi na innowacyjną gospodarkę, a konkretnie na recykling aluminiowych puszek.

ustawiony03.10.2016 9:19

4.900 na urlopie dorobi się jeszcze ze 2000 tys. i jakoś dam radę

Szczęśliwy03.10.2016 8:38

Teraz Wy którzy tak plujecie na gornikow,bedziecie mnie utrzymywac z swoich podatków....z poważaniem Urlopowwicz Gorniczy:):):)

do megan02.10.2016 20:51

ni opowiadaj tu ludziom pierdol ok??

megan02.10.2016 13:41

HHa jednym slowem PiS wraz Z Dudą was wydymal!!!! nieludz cie sie ze to co mowila Szydlo ze ani jedna kopalnia nie zostanie zamknieta i ani jeden gornik nie zostanie zwolniony!! Omamila was a prawda jest niestety okrutna 4 kopalnie do zamkniecia a takze gornicy do zwolnienia !! Ale to gornicy sami za to odpowiadaja to w koncu oni glosowali na PiS dali sie kolejny raz nabrac na obiecanki cacanki !!Teraz Dojna zmiana ich dyma !! :)

Pokaż wszystkie opinie (14)