Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
4 maja 2017

Co z Jarem Południowym? Dalej nierozstrzygnięte sprawy własnościowe

Co z Jarem Południowym? Dalej nierozstrzygnięte sprawy własnościowe
fot. wikipedia / kanion

Mieszkańcy zastanawiają się, co dalej z Jarem Południowym. Jest to miejsce rekreacyjne znajdujące się w centrum miasta i jastrzębianie oczekują, że zostanie zmodernizowane. 

Niestety, nie cały teren Jaru Południowego jest własnością miasta. Nadal nierozwiązane są sprawy własnościowe. Od 2007 roku prezydent Miasta Tychy prowadzi postępowanie dotyczące zwrotu części Jaru byłym właścicielom lub ich spadkobiercom. Natomiast od 2011 roku toczy się również drugie postępowanie o inny fragment tego terenu, które prowadzi Prezydent Miasta Rybnik. Jastrzębski magistrat musi udowodnić, że obszary Jaru w momencie ich przejmowania przez państwo, kiedy powstawało miasto, pełniły funkcję użyteczności publicznej.

Urzędnicy mają jednak pomysł na to, w jaki sposób zagospodarować ten obszar. Rozważana jest lokalizacja w tym miejscu ścieżki dydaktyczno-historycznej, która powstałaby w mieście w ramach współpracy z partnerami z Karwiny i Hawirzowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gopreść04.05.2017 23:09

za komuny zawalono sprawę,bo nie porządzono odpowiednich dokumentów co do Jaru i Strefy Centrum, a to wszystko przejęło państwo, a teraz jest zwracane, mio, że państwo coś tam za to zapłaciło właścicielom tych terenów

antyseboc04.05.2017 23:05

Uważaj mobi bo sobie lakierem telefon pobrudzisz dzieciaku. Osla to poszukaj sobie w rodzinie. A nie musisz bo dziennie widzisz go w lusterku gdy zaczesujesz grzywkę na bok. Nie zapomnij jutro o skarpetkach nasz ty patrioto.

A jak ci nie pasuje to miasto jest kilka innych w których na pewno znajdziesz miejsce gdzie spełnisz się i intelektualnie i towarzysko.

ksiądz04.05.2017 21:17

Czy nie należy oddać skradzione?
Czy sprawiedliwość zwycięży?

mobi04.05.2017 20:31

@ antyseboc ooo kolega leming się znalazł wielki dumny obywatel tego miasta ! jak możesz pisać o mnie skoro mnie nie znasz co ? człowieku takie przypadłości to leczą w Rybniku na gliwickiej :) o tym co piszę mam pojęcie bo aż już mnie głowa boli jak czytam te komentarze takich ludzi jak TY ! paznokcie maluje to CI dopiero kabaret ośle Ty jeden noo rozbawiłeś mnie do łez !!!!!

antyseboc04.05.2017 16:41

@mobi
Używasz pojęć które gdzieś usłyszałeś a nie masz o tym bladego pojęcia i pewnie myślisz że tu zabłyszczysz na forum. Najlepiej napisać lewactwo, lemingi itp. Pokaż mi jakim jesteś jeszcze patriotą bo kupiłeś sobie bluzę z orłem. Pewnie stoisz w młynie na stadionie i wielki z ciebie figo fago. Takich jak ty człowieczku jest na pęczki w Jastrzębiu. W internecie hejter a na zewnątrz zakompleksiony człowieczek w rurkach bez skarpetek z gołymi kostkami i fryzurką na bok.
Pewnie paznokcie po kryjomu malujesz ale wśród kolegów to gieroj i nie tylko.
@seboc
Jak ci kolega ktoski napisał pochwal się swoją działalnością. Bo jakoś nic nie widać i nie słychać na mieście o koledze. Były już głosowania nad budżetami obywatelskim 2 razy gdzie ludzie składali projekty na polepszenie swojego osiedla i powstały fajne rzeczy choćby boisko do piłki plażowej w Jarze. Pochwal się jaki projekt Ty napisałeś i czy został wdrożony w życie. Pokaż co za działalności poprzedniego prezydenta udało ci się załatwić i wybudowano, zrobiono, no może pokazano w Jastrzębiu. Bo ja przez 12 lat nie widziałem niczego oprócz budowy drogi na Bzie wraz z oświetleniem i podjazdem do każdego domu. Czy chociaż raz przez te 12 lat pokazano choćby projekt rewitalizacji OWN. Teraz jak coś zaczyna się dziać to kolega wszystko krytykuje, zachowuje się tak jakby był chodzącą wikipedią.

A śmiech mnie ogarnął jak przeczytałem że kolegę cytują na RM, a skąd ty to wiesz skoro ani razu cię tam nie było :)))))))
Takich jak Ty człowieku krzykaczy jak najmniej w Jastrzębiu a na pewno będzie lepiej.

@ktoski
Jak to ktoś kiedyś mądry powiedział "nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Jedynym argumentem tego człowiek jest brak argumentów, a przekonanie ma takie że trzeba krzyczeć czy się ma rację lub jej się nie ma.

mobi04.05.2017 14:52

@ seboc kolego tu są same lemingi na tym forum i portalu czasami nie warto dyskutować, lewactwo kwitnie także w jastrzebiu

seboc04.05.2017 13:40

@ktoski

Chocbys sie spocil i poplul, nie przekonasz mnie, ze ktokolwiek w UM zasluguje na szacunek (obojetnie czy wysiaduje jajo przez 8 godzin, czy odwiedza miejska salke katechetyczna jako radny).

Panuje wolnosc slowa. Ktos jednak czyta, bo na sesjach RM powtarzane sa czasem moje zdania.

Wskaz mi moze te grupe, ktora swoje fizie i mizie w zycie wprowadzila.

Pokaż wszystkie opinie (16)