Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
15 maja 2017

Wielka gwiazda w szeregach Jastrzębskiego Węgla

Wielka gwiazda w szeregach Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel pozyskał nowego zawodnika. Jest nim prawdziwa gwiazda siatkówki, przyjmujący reprezentacji Francji oraz bohater PlusLigi Kevina Tillie.

Francuski zawodnik pomyślnie przeszedł badania medyczne w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju, po których podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych nie kryje swojej ogromnej radości z zakontraktowania tej klasy siatkarza, co Francuz.

- Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” - przyznaje Mark Lebedew.

Szkoleniowiec pomarańczowej drużyny wprost nie może się nachwalić byłego już siatkarza ZAKSY.

– To idealny zawodnik dla nas, dla grupy, którą mamy i dla każdego z zawodników z osobna. Uważam, że Kevin perfekcyjnie wkomponuje się w nasz zespół pod względem mentalnym. Powiem szczerze, że marzyłem o takim zawodniku w moim zespole. Kevin wszędzie gdzie grał, odnosił sukcesy. W Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach uniwersyteckich i był wybierany najlepszym graczem ligi. W Turcji z Arkasem Izmir wywalczył tytuł mistrzowski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie triumfował w PlusLidze. Ponadto, z reprezentacją Francji wygrał Ligę Światową i Mistrzostwa Europy. Jego wybitne umiejętności, jakość w grze, to jest coś, czego potrzebujemy w naszym zwycięskim zespole  podkreśla Mark Lebedew.

Tillie rozpoczął swoją karierę za Oceanem w ligach uniwersyteckich w Kanadzie oraz USA. W 2013 roku wrócił od Europy, zasilając szeregi włoskiego klubu CMC Rawenna. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do ligi tureckiej. Znad Bosforu trafił do ZAKSY, gdzie stał się gwiazdą pierwszego formatu na polskich parkietach. Klasę potwierdził chociażby w tegorocznym turnieju finałowym Pucharu Polski, gdzie został wybrany najlepszym przyjmującym. Jest też podporą reprezentacji Francji (ponad sto występów), z którą mimo młodego wieku już odniósł znaczące sukcesy w Europie i na świecie.

- W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Kevin Tillie ur. 02.11.1990 /Cagnes-sur-Mer/

Zasięg w ataku: 347 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

Wzrost/waga: 200 cm/85 kg

Kariera:  Thompson-Rivers University, UC Irvine University, CMC Ravenna, Arkas Spor Imzir, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel pokonuje Czarnych Radom Jastrzębski Węgiel pokonuje Czarnych Radom

Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!