Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2023: Jesteś uczestnikiem III edycji RowerON-u. Co dalej? Sprawdź szczegóły!

III edycja wyjątkowego wyzwania rowerowego RowerON jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a już pobiła ubiegłoroczny rekord! Zakończyliśmy 30 kwietnia rejestrację uczetników do tegorocznego eventu. Zgłosiło się do niego ponad 1600 osób, czyli ponad 400 więcej niż rok temu! To absolutny rekord! Dziękujemy, że jesteś z nami! Zapisany? Poniżej ważne dla Ciebie informacje!

RowerON 2023: Jesteś uczestnikiem III edycji RowerON-u. Co dalej? Sprawdź szczegóły!
Ekipa RowerON-u odpowiedzialna za przygotowanie tras - od lewej Paweł Okulowski, Marek i Tatiana Kuder, Tomasz Czech, Marek Thiel oraz Kasia Maciejowska

Raz jeszcze - na czym polega RowerON?

Wyzwanie rowerowe, którego Organizatorem jest portal Nowiny.pl jest dla każdego – pasjonatów rowerów i zaawansowanych cyklistów, solistów oraz grup znajomych. Wyzwanie rozpocznie się dla zarejestrowanych uczestników 3 czerwca i potrwa do 21 października. Osoby zarejestrowane w I i II transzy zapisów (17-20 kwietnia) otrzymają przed starem bezpłatny pakiet startowy lub płatny pakiet startowy z koszulką. Pozostali uczestnicy zapisani w transzy OPEN (21-30 kwietnia) będą mogli ściągnąć na swoje smartfony książeczkę rowerową z tegorocznymi trasami RowerON-u w prezencie.

W dużym skrócie – jak, gdzie, kiedy?

  • od 22 maja do 9 czerwca odbierz pakiet startowy w wybranym punkcie odbioru. Nie wcześniej!
  • 3 czerwca zapraszamy do Raciborza do Parku Roth na godz. 11.00 na oficjalny start RowerON-u!
  • od 3 czerwca do 21 października przejedź minimum 5 tras w 4,5 miesiąca i zdobądź unikatowy medal!
  • Dajemy do wyboru 16 tras na terenie 8 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, Rybnika, Żor, Orzesza i Jastrzębia-Zdroju oraz  nowego powiatu  pszczyńskiego i Ziemi Opawskiej w Czechach.
  • W dniach 10-30 maja będziemy publikować kolejne trasy na grupie  @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl.
  • Lubisz rywalizację? Weź również udział w specjalnych challenge'ach z dodatkowymi nagrodami w lipcu, sierpniu i wrześniu – szczegóły poniżej.
  • Przejedź wszystkie 16 tras, zostań Mistrzem RowerON-u i wygrywaj super nagrody!

 To takie proste! Zobacz harmonogram eventu.

1. Zarejestrowałeś się? Odbierz pakiet startowy od 22 maja do 9 czerwca. Nie wcześniej!

Podczas rejestracji (w opcji z pakietem bezpłatnym lub pakiecie płatnym z koszulką)  otrzymałeś na maila e-bilet z indywidualnym numer uczestnika i wybrałeś miejsce odbioru pakietu startowego (do wyboru był punkt w Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Gliwicach, Pszczynie i Opawie CZ). W dniach 22 maja do 9 czerwca udaj się z biletem do wybranego punktu odbioru i odbierz pakiet startowy. Musisz mieć ze sobą bilet otrzymamy podczas rejestracji (wydrukowany lub na smartfonie) i okazać go przy odbiorze pakietu.

Uwaga! Pozostali uczestnicy zarejestrowani w transzy OPEN bez pakietów startowych będą mogli ściągnąć na swoje smartfony książeczkę rowerową (od 31 maja) z tegorocznymi trasami RowerON-u lub znajdą trasy na stronie www.roweron.pl w dziale TRASY 2023. Będziemy je publikować sukcesywnie w terminie 10-30 maja.

2. Masz 16 zupełnie nowych tras - do wyboru, do koloru

W tym roku dajemy Ci do wyboru 16 tras na terenie 8 powiatów/miast. Trasy są zróżnicowane – mierzą 31-67 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, polne i leśne drogi, chodniki). Wszystkie 16 tras RowerON-u 2023 to dystans prawie 700 km. Są one dostosowane zarówno dla pasjonatów rowerów, jak i zaawansowanych rowerzystów i w większości przebiegają po oficjalnych ścieżkach rowerowych regionu. Każda trasa ma w tym roku oznaczony poziom trudności, by łatwiej dopasować ją do swoich możliwości.

- W dniach 10-30 maja na grupie @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl będziemy prezentować poszczególne trasy. Uwaga do niecierpliwych - jeździmy dopiero od 3 czerwca, kiedy startuje RowerON 2023 - mówi Marek Kuder, szef Organizacyjny RowerON

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – wówczas zostaniesz Mistrzem RowerON-u i zyskasz oprócz medalu okolicznościowy dyplom oraz szansę na zdobycie fantastycznych nagród!
WAŻNE  – trasy będą do przejechania w terminie od 3 czerwca do 21 października. Czyli masz na to wyzwanie aż 4,5 miesiąca!

3. Jak udokumentować przejechanie tras, by zdobyć medal?

Jadąc wybraną trasą zrób sobie selfie z rowerem w wyznaczonym przez nas miejscu na każdej trasie. Miejsca, w których należy zrobić zdjęcie będą pokazane w książeczce rowerowej, którą otrzymasz wraz z pakietem startowym oraz w opisie tras na www.roweron.pl. Zdjęcia z wszystkich przejechanych przez Ciebie tras wyślesz nam zbiorczo za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.roweron.pl dopiero na zakończeniu RowerON-u, od 22 do 25 października. O szczegółach przesyłania do nas zdjęć przypomnimy Ci pod koniec wyzwania.

- Dla ułatwienia w pakiecie startowym otrzymasz od nas książeczkę z trasami wraz z kodami QR do poszczególnych tras. Natomiast na stronie www.roweron.pl będą opisy tras wraz z kodami QR i dodatkowo kody GPX do aplikacji rowerowych. Wystarczy zeskanować kod na smartfonie i od razu (po instalacji bezpłatnej aplikacji rowerowej MAPY.CZ) mapa pokieruje Cię jak jechać! I nawet, jeśli tylko częściowo skorzystasz z naszej propozycji trasy i nie pojedziesz dokładnie jej śladem, nic się nie stanie! Ważne byś zrobił zdjęcie w wyznaczonym przez nas punkcie trasy, byśmy mogli Ci ją zaliczyć! - przekonuje Paweł Okulowski

Każda z tras, które proponujemy, została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej. Wybrane trasy mają różny poziom zaawansowania od łatwych do bardzo trudnych. Przejedzie je amator czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście każda trasa będzie wymagała wysiłku fizycznego - i o to chodzi!

Wybrane przez nas trasy mogą stanowić świetną okazję na całodniową wycieczkę z rodziną, czy znajomymi, szybki przejazd po pracy czy też fragment dłuższej wyprawy. Co ważne, aby dostać się do wyznaczonego na każdej trasie punktu, możecie, ale nie musicie dojechać dokładnie po wyznaczonej przez nas trasie.

A jak zdarzy się trudniejszy przejazd (np. błotnista droga, zwalone drzewo, wąska ścieżka) zawsze możecie ominąć przeszkodę na nogach. A gdy pojawi się spory podjazd, których w naszym regionie nie brakuje, można podejść pod górę parę metrów piechotą, bo nie chodzi przecież o czas, a satysfakcję, że pokonaliśmy trudności, własne słabości i daliśmy radę! Bo RowerON to zaskakująca przygoda na lato!

W tym miejscu chcieliśmy podziękować osobom, które są w stałej ekipie RowerON-u i pomogły nam przygotować trasy tegorocznego eventu. To Marek Thiel  - raciborzanin, zapalony rowerzysta i człowiek, który trasy regionu zjeździł na rowerze wzdłuż i wszerz oraz pracownicy Nowiny.pl  - Kasia Maciejowska, Tomasz Czech, Paweł Okulowski oraz Marek i Tatiana Kuder - dodaje pomysłodawczyni RowerON-u Ewa Węgrzyn

4. Weź udział w „konkursie koszulkowym” z super nagrodami!

W tym roku możesz wziąć ponownie udział w „konkursie koszulkowym”. By dać sobie szansę na wygranie nagród (do wygrania markowy rower i inne cenne nagrody) zrób sobie zdjęcia selfie z rowerem w wyznaczonych punktach na min. 5 trasach w koszulce RowerON 2023. Koszulkę mogłeś zakupić w opcji płatnego pakietu startowego z koszulką podczas rejestracji. Ale jeśli masz tylko pakiet bezpłatny lub zapisałeś się w transzy OPEN bez pakietów startowych, również możesz wziąć udział w konkursie kupując koszulkę na www.sklep.nowiny.pl.

Poza tym koszulki idealnie nadają się na rowerowe wycieczki i będą też wspaniałą pamiątką na długie lata, a dzięki temu RowerON 2023 będzie jeszcze bardziej widoczny na trasach regionu. Zapraszamy do zakupów i do wzięcia udziału w „konkursie koszulkowym”.

5. Rywalizuj w challenge’ach

Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge i do zdobycia będą dodatkowe cenne nagrody! Lubisz rywalizację? Po prostu weź udział w tej sportowej zabawie.

8-9 lipca (weekend)

Challenge „20 km”: na przejechanie dystansu minimum 20 km w dwa dni (wymagany screen/y z aplikacji rowerowej celem udokumentowania wyniku). Do wygrania 4 super nagrody w kategorii męskiej i żeńskiej!

5-6 sierpnia (weekend)

Challenge „40 km”: na przejechanie dystansu minimum 40 km w dwa dni (wymagany screen/y z aplikacji rowerowej celem udokumentowania wyniku). Do wygrania 4 super nagrody w kategorii męskiej i żeńskiej!

9-10 września (niedziela)

Challenge „60 km”: na przejechanie dystansu minimum 60 km w dwa dni (wymagany screen/y z aplikacji rowerowej celem udokumentowania wyniku). Do wygrania 4 super nagrody w kategorii męskiej i żeńskiej!

By udokumentować udział w danym challenge'u należy wysłać zgłoszenie za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.roweron.pl maksymalnie do następnego dnia po zakończeniu danego challenge'u celem weryfikacji przez Organizatora

Daty challenge'ów podajemy na ten moment orientacyjnie – dajemy sobie możliwość przesunięcia terminu ze względu na niesprzyjającą pogodę.

Tylko osoby zarejestrowane w systemie podczas rejestracji będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród w challenge'ach! O szczegółach i terminach kolejnych challenge'ów będziemy informować na bieżąco na grupie @RowerON na Facebooku więc zapisuj się już dziś do naszej grupy na FB - dodaje Paweł Okulowski

6. Zdobądź unikatowy medal i walcz o super nagrody

W październiku, gdy wyślesz nam zestawienie Twoich przejechanych tras (w dniach 22-25 października) i zweryfikujemy Twoje zdjęcia, wyślemy Ci potwierdzenie z pozytywną weryfikacją, byś mógł z ogromną satysfakcją odebrać swój medal, który będzie przypominał Ci tę niezwykłą przygodę! Odbierzesz go w wybranym przy rejestracji punkcie odbioru, okazując bilet i indywidualny kod uczestnika, a twoja kolekcja wzbogaci się o wyjątkowy odlewany medal, przygotowany specjalnie na tę okazję. Medale będą do odbioru po weryfikacji zgłoszeń uczestników od 29 listopada. Natomiast mistrzowie RowerON-u, czyli Ci, którzy przejadą wszystkie 16 tras, oprócz medalu będą brać udział w przyznaniu fantastycznych nagród. Zwycięzców nagród poznamy 3 listopada podczas relacji LIVE z zakończenia RowerON 2023, które poprowadzi ekipa RowerON-u.

Medal otrzymają tylko Ci Uczestnicy, którzy przejadą minimum 5 tras i zostaną pozytywnie zweryfikowani przez organizatorów (informację będziemy wysyłać mailowo), dlatego już dziś pamiętaj o zrobieniu zdjęć w wyznaczonym punkcie trasy, a potem wyślij nam zdjęcia z przejechanych tras w podanym przez nas terminie za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.roweron.pl - podsumowuje Marek Kuder

Ten medal może być Twój!

Z nami zamiast siedzieć w domu, przeżyjesz niesamowitą przygodę i przy okazji zrobisz coś dobrego dla siebie. Satysfakcja gwarantowana!

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2023.pdf

Wsiadaj na koło, będzie wesoło!

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON)

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Charon (103.251. * .21) 06.05.2023 08:09
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

MarekT 04.05.2023 11:05

~Do_MarekT Oczywiście masz całkowitą rację. Do zobaczenia na drodze.

~JojoBand (23.137. * .61) 04.05.2023 08:43
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Po co ta cała pisanina, przecież wiadomo, że rowerzyści to wtórni analfabeci.

~Do_MarekT (109.70. * .6) 04.05.2023 08:38

Obowiązuje kodeks drogowy, a nie to co wolą lub wybierają rowerzyści. Przejeżdżanie przez przejście dla pieszych to też sprawa dobrej woli rowerzysty?

~_MarekT (31.0. * .71) 03.05.2023 17:35

~KierowcaCentrowy Nic takiego nie pisałam że można dostosować kodeks drogowy do własnych potrzeb. Pisałem że niektórzy rowerzyści nie mają zaufania do kierowców i wybierają jazdę po chodniku zamiast na ulicy. Po prostu czują się tam bardziej bezpiecznie. A ty też pewnie byś wołał żeby rowerzysta zjechał na chodnik i cię przepuścił niż gdybyś musiał jechać ciągle za nim bez możliwości wyprzedzania np. przez miasto czy pod górkę.

~KierowcaCentrowy (144.172. * .16) 03.05.2023 15:08

MarekT, dziękuję za radę. Też wybiorę bezpieczniejszą opcję i bedę jeździł samochodem środkiem drogi. Nie wjadę na krawęnik i nikt mnie nie wyprzedzi, będę bezpieczny. Tylko podaj mi artykuł kodeksu drogowego, który pozwala dostosowywać prawo do własnych potrzeb.

~_MarekT (31.0. * .35) 03.05.2023 12:42

Jeszcze chciałem dodać ze rowerzyści nie jeżdżą po chodniku dlatego żeby zrobić na złość pieszym bo każdy się staje pieszym po zejściu z roweru lub wyjściu z samochodu tylko dlatego że nie mają zaufania do kierowców i wolą wybrać bezpieczniejszą opcję. Poza tym lepiej się jedzie ulicą niż po kostkach na chodniku.

MarekT 03.05.2023 11:23

~BabciaRadzi, Dzieki za przypomnienie bo może się komuś przyda. I dobrze by było gdyby kierowcy samochodów i piesi też stosowali się do przepisów ich obowiązujących. I np. nie wyprzedzali rowerzystów parę centymetrów od roweru. Pobocza dróg są przeważnie dziurawe właśnie przez samochody a to jest bardzo niebezpieczne dla jazdy rowerem. Co do mnie to znam przepisy i staram się jechać prawidłowo.

~BabciaRadzi (194.26. * .142) 03.05.2023 08:43

MarekT, jesteś w błędzie, nikt z rowerzystów nie wie kiedy może jechać chodnikiem. Dlatego przypomnę ten przepis w uproszczonej formie. Możliwe jest to wówczas, gdy ruch po drodze jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h i jednocześnie szerokość chodnika wynosi co najmniej 2 m, przy czym przy drodze tej brakuje drogi lub pasa ruchu dla rowerów. Po chodniku mogą jeździć na dwóch kółkach także osoby do 10. roku życia razem ze swoimi opiekunami. Można również jechać chodnikiem, jeżeli panują niesprzyjające warunki pogodowe, czyli takie, które zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty. Przepis prosty, ze zrozumieniem kłopot, co widać na co dzień. Nie przeganiajcie z chodnika pieszych używając dzwonka, bo potwierdzacie tym brak jakiejkolwiek wiedzy o przepisach ruchu drogowegp.

MarekT 02.05.2023 21:53

I tu się mylisz bo większość wie kiedy może jechać chodnikiem. Masz pecha bo trafiłeś na początkujących amatorów ale ciekawe czy ty wiesz kiedy ?

~TakiePytanie (162.247. * .27) 02.05.2023 07:57

Dlaczego 100% rowerzystów nie wie , kiedy może jechać chodnikiem?