Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2023 wystartował jak FERRARI! W sobotę ruszyła największa impreza rowerowa w regionie [ZDJĘCIA, VIDEO]

W sobotę w Parku Roth w Raciborzu nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zmagań uczestników RowerON 2023. Na imprezę przygotowaną przez Wydawnictwo Nowiny i portal Nowiny.pl przyjechało bardzo wielu rowerzystów z całego regionu, by wspólnie otworzyć trzecią już edycję tej wspaniałej rowerowej inicjatywy.

RowerON 2023 wystartował jak FERRARI! W sobotę ruszyła największa impreza rowerowa w regionie [ZDJĘCIA, VIDEO]
Park Roth w Raciborzu tętnił życiem podczas oficjalnego startu RowerON 2023

Imprezę jako konferansjer prowadził Marek Kuder – szef organizacyjny, opowiadając o tegorocznych założeniach RowerON-u. Wywiadu udzieliła również Ewa Węgrzyn – pomysłodawczyni eventu. To w jej głowie trzy lata temu narodziła się idea tej największej dziś imprezy rowerowej w regionie. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord – w RowerON-ie 2023 będzie jeździć ponad 1700 uczestników!

Później Marek Thiel i Paweł Okulowski  - redaktor naczelny portalu Nowiny.pl, opowiedzieli o tegorocznych trasach, a Mirosław Banak zachęcał do jazdy na rowerach w celach zdrowotnych. Ekipa „Radlinioków w biegu” chwaliła się swoimi sukcesami rowerowymi i zachęcała do aktywnego jeżdżenia na dwóch kółkach.  Andrzej Kuśnierz, zeszłoroczny zwycięzca nagrody głównej, porównywał natomiast jazdę na rowerze z wypadami w góry, których jest pasjonatem.

Marek Kuder rozmawiał też z wieloma innym uczestnikami RowerON-u, a Mariusz Weidner  - redaktor naczelny Nowin Raciborskich, relacjonował imprezę LIVE, przeprowadzając z przybyłymi  rowerzystami wywiady na żywo.

Na wydarzenie Nowin.pl przyjechali stali bywalcy, którzy biorą już trzeci raz udział w imprezie. Byli też tacy, którzy w tym roku po raz pierwszy wyjadą, na trasy by zdobyć unikatowy medal, tytuł Mistrza RowerON-u i nagrody. Ale przede wszystkim, by wyjść z domu, poznawać nowe miejsca, spędzić czas ze znajomymi czy rodziną i zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Na twarzach wszystkich zgromadzonych było widać radość i uśmiech, a wspólne rozmowy, żarty i zabawa tylko potwierdzają, że pasja do rowerów łączy. Bo taki jest właśnie RowerON!

Na odwiedzających w to cieple sobotnie przedpołudnie czekało wiele atrakcji.  Na stoisku Nowiny.pl uczestnicy spotkali ekipę RowerON-u  - Kasię Maciejowską, Monikę Pilch, Basię Frydryk, Ewę Węgrzyn, Mateusza Szynola i Pawła Okulowskiego. Można tu było dostać wiele gadżetów rowerowych i nie tylko, odebrać pakiety startowe, zapisać się do RowerON 2023 i odebrać książeczki rowerowe z tegorocznymi trasami. Ekipę wspierali fotografowie Tomasz Czech i Jakub Kwiatkowski, którzy przygotowali relację zdjęciową i relację VIDEO z tego wydarzenia.

Zobaczcie CLIP z otwarcia RowerON 2023!


Wielką atrakcją dla rowerzystów było miasteczko zdrowotne PANAWIT zorganizowane przez jednego z głównych sponsorów RowerON.  Odwiedzający mogli tu bezpłatnie zrobić badania diagnostyczne, odwiedzić strefę dermatologiczną oraz strefę dla dzieci. Każdy mógł również wziąć udział w konkursie, by wygrać nagrodę w postaci przejażdżki kultowym Ferrari F8. Konkurs polegał na spaleniu jak największej liczby kalorii na rowerze stacjonarnym. Zwycięzca w umówionym terminie odbędzie przejażdżkę jako pasażer tym kultowym samochodem.

Podczas eventu wszyscy rowerzyści wybrali się również w 8-kilometrową trasę po Raciborzu, by wspólnie cieszyć się jazdą na rowerze w Światowy Dzień Roweru. Odwiedzili m.in. Zamek Raciborski, Bulwary Nadodrzańskie i raciborski rynek. Trasa przebiegała w większości ścieżkami rowerowymi miasta Racibórz.

A teraz wszyscy uczestnicy ruszają na 16 przygotowanych tras RowerON-u 2023, by zdobyć unikatowy medal (za min. 5 przejechanych tras) lub zostać Mistrzem RowerON-u (za 16 przejechanych tras) i zdobyć nagrody główne tegorocznej imprezy. Na to wyzwanie uczestnicy mają 4,5 miesiąca od 3 czerwca do 21 października. Powodzenia!

Wsiadajcie na koło. Będzie wesoło!

W galerii znajdziecie zdjęcia, a poniżej relację LIVE z dzisiejszego wydarzenia.


Przypominamy o odbiorze pakietów startowych przez zarejestrowanych uczestników do 9 czerwca w wybranym podczas rejestracji punkcie odbioru (nie dotyczy osób zapisanych w transzy OPEN bez pakietów startowych). Więcej o odbiorze pakietów TUTAJ

Zobaczcie na filmie jak ekipa RowerON-u pracowała dla Was cały tydzień przy pakowaniu pakietów!

 Podajemy jeszcze raz listę punktów odbioru pakietów i godziny ich otwarcia:

  • Racibórz - Wydawnictwo Nowiny, ul. Kościuszki 32a (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)
  • Wodzisław Śląski - WCK, ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17, hol główny/portiernia (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)
  • Rybnik - Punkt Informacji Miejskiej Halo!Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20 (pn.-nd. godz. 10.00-18.00)
  • Jastrzębie-Zdrój - MOSiR, ul. Harcerska 14b, sekretariat (pn.-pt. godz. 8.00-15.00)
  • Żory - Hala widowiskowo-sportowa MOSiR, ul. Folwarecka 10 (pn.-pt. godz. 11.00-17.00)
  • Gliwice - Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, ul. Kaszubska 28 (pn.-pt. godz. 8.00-17.00)
  • Pszczyna - MOSiR, ul. Basztowa 4, biuro przy hali sportowej, (pn.-pt. godz. 8.00-15.00)
  • Opava (CZ) - Tydenik Region Opavsko, ul. Horní náměstí 58 (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)

Więcej o harmonogramie RowerON2023 tutaj https://www.nowiny.pl/wiadomosci/219590-roweron-2023-jestes-uczestnikiem-iii-edycji-roweron-u-co-dalej-sprawdz-szczegoly.html

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru - W TRAKCIE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON)

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2023.pdf

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

 

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~polonistka (77.255. * .199) 16.06.2023 16:27

"Wsiadaj na koło będzie, wesoło". Wracaj do szkółki redaktorze, jak nie umiesz właściwie umieszczać przecinków.