Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mały Jastrząbek i Jastrzębska Dziesiątka - ruszyły zapisy

17 września, tuż przed Biegiem Ulicznym "Jastrzębska Dziesiątka", tradycyjnie odbędą się biegi Małego Jastrząbka. Ruszyły zapisy.

Mały Jastrząbek i Jastrzębska Dziesiątka - ruszyły zapisy

Po dwóch latach przerwy, 17 września 2022, powraca "Jastrzębska Dziesiątka" - najbardziej znany jastrzębski bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów. To będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

 - To już 10. bieg w ramach "Jastrzebskiej Dziesiątki", dlatego też staramy się, żeby jego oprawa była jak najciekawsza. Z powodu pandemii mieliśmy dwa lata przerwy w organizowaniu "Dziesiątki", więc tym bardziej nie możemy się już doczekać tych spotkań. W tym roku zawodnicy pobiegną nową, atestowaną trasą. "Jastrzębska Dziesiątka" to bieg, w którym startują uznani zawodnicy nie tylko z całej Polski, ale również spoza granic naszego kraju - mówi Agnieszka Badach z jastrzębskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zawodników będą czekały nagrody w wielu kategoriach (oprócz standardowego podziału według wieku i płci zawodników, nagrodzony zostanie m.in. najszybszy górnik czy najwcześniej urodzony uczestnik), a także pamiątkowe medale i koszulki. Zapisy trwają do końca sierpnia. Obowiązuje limit 600 zawodników. Jastrzębska Dziesiątka odbywa się w randze Mistrzostw Województwa Śląskiego. W ramach Jastrzębskiej Dziesiątki odbywają się także biegi dla dzieci - Małego Jastrząbka.

- Nie ma fajniejszego uczucia niż to, kiedy można zawiesić medal na szyi dziecka - zmęczonego, ale szczęśliwego, że udało mu się ukończyć bieg. Daltego też każdy mały zawodnik otrzyma od nas medal i pamiątkową koszulkę. Przewidzieliśmy dla dzieci wiele kategorii, trasy wyznaczyliśmy na różnych dystansach. Nie zabraknie też, oczywiście, innych atrakcji - dmuchańców czy animacji. Dziś uruchomiliśmy zapisy i już widzimy, że te miejsca się zapełniają - mówi Agnieszka Badach.

W biegach Małego Jastrząbka może wziąć udział maksymalnie 300 dzieci. Wydarzenie współfinansowane jest przez Fundację JSW. Wpisowe, uprawniające do udziału w Jastrzębskiej Dziesiatce wynosi 74 złote. Start w biegach Małego Jastrząbka są bezpłatne. Więcej informacji na stronie biegów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].