Jastrzębski Węgiel wraca z jedną przegraną

W środowym spotkaniu w Kędzierzynie nie zabrakło siatkarskich emocji i dobrego widowiska. Jastrzębianie wyszli z zamiarem zwycięstwa, jednak gospodarze pokrzyżowali im te plany. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Mecz rozpoczął się dwoma asami serwisowymi Ruciaka. Na pierwszej przerwie technicznej to jastrzębianie byli przy dwupunktowym prowadzeniu. W dalszej części spotkania drużyny grały punkt za punkt by ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy. Siatkarze z Kędzierzyna wygrali pierwszego seta 25:21 po nieczystym odbiciu na naszej stronie boiska.

W drugiej odsłonie spotkania kędzierzynianie na samym początku odskoczyli na trzypunktową przewagę. Mimo dobrej gry Łasko w ataku, na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:3. Po powrocie na boisko gospodarze nie zamierzali zwolnić tempa i tym samym doprowadzili do wyniku 17:12. Drugiego seta zakończył atak w blok-aut Kapelusa (25:19).

W secie trzecim od początku lepsi byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy po kilku minutach prowadzili czterema punktami (2:6). Nasi siatkarze okazali się lepsi w takich elementach jak przyjęcie czy atak. Przy stanie 11:17 dla gości kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do stanu po 19. Mimo dużej presji set został wygrany na przewagi przez jastrzębian po bloku na Witczaku (24:26).

W czwartej partii meczu drużyny grały na wyrównanym poziomie do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po wznowieniu gry kędzierzynianie zaczęli dyktować warunki gry i doprowadzili do wyniku 12:8. Po skutecznym ataku Łasko udało się odrobić kilka punktów 19:18. Mimo wszystko jastrzębianom nie udało się zatrzymać kędzierzynian, którzy wygrali tego seta 24:21 i tym samym całe spotkanie 3:1.

Rywalizacja przenosi się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie zostaną rozegrane kolejne dwa mecze (21-22 kwietnia). Być może w najbliższą niedzielę poznamy brązowego medalistę Mistrzostw Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21; 25:19; 24:26; 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Kapelus, Rouzier, Czarnowski, Kaźmierczak, Ruciak, Gacek (libero) oraz Witczak, Samica, Popelka.

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Łasko, Bartman, Gawryszewski, Kubiak, Holmes, Rusek (libero) oraz Bontje, Violas, Nemer, Bozko.