JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel powalczy o brązowy medal

Porażką Jastrzębskiego Węgla zakończył się piątkowy mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie w walce o brąz zmierzą się z Delectą Bydgoszcz.

Zdjęcie archiwalne

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze ZAKSY. Mimo wyrównanej walki zdołali wyrobić sobie kilkupunktową przewagę (8:5). Jastrzębianie próbowali odrobić straty, ale nawet groźne ataki Martino nie zbliżyły ich do wyrównania wyniku. Pierwszego seta zakończył Michał Łasko serwując w siatkę.

Drugi set był już lepszy w wykonaniu podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili oni z prowadzeniem dwóch punktów. Tym razem to jastrzębianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali już do końca. Set zakończył się punktowym atakiem Holmesa (21:25).

Na początku trzeciego seta jastrzębianie zdobyli kilka punktów przewagi, ale chwilę później siatkarze z Kędzierzyna odrobili straty i na pierwszą przerwę schodzili już z przewagą 8:7. Jastrzębianie zdołali wyrównać wynik na 13:13. Znowu jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. Set zakończył się, podobnie jak pierwszy, serwisem posłanym w siatkę.

W czwartej odsłonie kędzierzynianie nie dali taryfy ulgowej jastrzębianom.  Mimo wyrównanego początku, później wyszli na wyraźne prowadzenie. Liczne błędy po stronie Jastrzębskiego Węgla nie sprzyjały nawiązaniu równej walki. Zawodnicy ZAKSY wygrali ostatniego seta 25:13.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 21:25, 25:20, 25:13)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rouzier, Zagumny, Wiśniewski, Możdżonek, Ruciak, Fonteles, Gacek (libero) oraz Witczak, Pilarz, Gladyr, Nogueira.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Holmes, Polański, Gierczyński, Martino, Wojtaszek (libero) oraz Zbierski, Bontje, Malinowski.