Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Katowice lepszy w Jastrzębiu. JKH grał w osłabieniu

Po raz trzeci w tym sezonie lider z Katowic znalazł sposób na JKH GKS Jastrzębie. Osłabieni brakiem trzech kluczowych obrońców gospodarze musieli w niedzielny wieczór uznać wyższość derbowego rywala, który zaaplikował nam aż siedem goli, co należy zapisać po stronie sporych minusów. Z kolei za pozytyw można uznać przebieg pierwszej tercji, która była prawdziwą ucztą dla oka kibica hokeja.

GKS Katowice lepszy w Jastrzębiu. JKH grał w osłabieniu

Pierwsza część gry była bez wątpienia jedną z najlepszych pod kątem sportowym tercji w tym sezonie na Jastorze. Obie ekipy poszły na wymianę ciosów, czego efektem było aż pięć goli, w tym co najmniej jeden klasy światowej. Strzelaninę rozpoczął już w 2. minucie Vitalijs Pavlovs, jednak na to trafienie ładnym strzałem z dystansu szybko odpowiedział Grzegorz Pasiut. W 7. minucie Egils Kalns i Roman Rac przeprowadzili kapitalną akcję, efektownie rozklepując obronę lidera i odzyskując prowadzenie dla gospodarzy. Niestety, katowiczanie znów zdołali doprowadzić do remisu, tym razem po wystawieniu krążka przez Mateusza Bepierszcza, gdy Joonie Monto pozostało jedynie dopełnić formalności. W samej końcówce jastrzębianom przyszło po raz pierwszy tego dnia walczyć o osłabieniu i niestety na pięć sekund przed syreną sposób na Patrika Nechvatala znalazł Maciej Kruczek.

Na drugą partię trener Robert Kalaber postanowił posłać do boju Michała Kielera. Niestety, tę część gry należało zapisać na konto gości, którzy ponownie trzykrotnie umieścili krążek w siatce. Wprawdzie najpierw jastrzębianie nie wykorzystali dwóch świetnych okazji z kontrataków podczas gry w osłabieniu, jednak potem Grzegorz Pasiut wespół z Jakubem Wanackim pokazał gospodarzom, jak należy korzystać z błędów konkurentów. Nasz zespół zdołał wprawdzie szybko odzyskać kontakt dzięki ładnej akcji łotewskiej gwardii, ale radość z tego faktu trwała zaledwie dziewiętnaście sekund, po których piątego gola dla Katowic strzelił Bartosz Fraszko. Rezultat drugiej odsłony ustalił natomiast w 39. minucie Mateusz Michalski, znów wykorzystując błędy naszej linii defensywnej.

W trzeciej odsłonie obie ekipy wyraźnie zwolniły tempo gry, w rezultacie czego na tafli działo się znacznie mniej, aniżeli w poprzednich tercjach. Jednak i tu nie zabrakło goli. Najpierw Grzegorz Pasiut po raz kolejny tego dnia udowodnił, jak wiele znaczy dla zespołu lidera, zaś w 59. minucie rozmiary porażki JKH GKS Jastrzębie zmniejszył Dominik Jarosz, strącając krążek po uderzeniu kolegi spod niebieskiej. Na finiszu gospodarze starali się jeszcze o piątą bramkę, jednak John Murray już nie skapitulował.

Porażka oznacza, że podopieczni Roberta Kalabera pozostaną na razie poza czołową czwórką. We wtorek czeka nas daleki wyjazd do Torunia, zaś w piątek w hicie kolejki podejmiemy wicelidera z Oświęcimia.

21 listopada 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
1:0 Pavlovs (Kasperlik, Kalns) 01:23
1:1 Pasiut (Fraszko, Jakimienko) 03:24
2:1 Kalns (Rac) 06:40
2:2 Monto (Bepierszcz, Prokurat) 11:19
2:3 Kruczek (Wronka, Fraszko) 19:55, 5/4
2:4 Wanacki (Pasiut) 34:19, 4/5
3:4 A. Sevcenko (Razgals, E. Sevcenko) 34:42, 5/4
3:5 Fraszko (Jakimienko, Valtola) 35:01
3:6 Michalski (Fraszko, Valtola) 38:00
3:7 Pasiut (Wronka) 49:06
4:7 Jarosz (E. Sevcenko, Matusik) 58:35

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 20:01 Kieler) - Kamienieu, E. Sevcenko, Urbanowicz, Jarosz, Pelaczyk - Górny, Matusik, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Gimiński, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Baszyrow.

Strzały: 36 - 39 / Kary: 10 min - 8 min / Widzów: 600
Sędziowali: Mateusz Niżnik, Patryk Pyrskała (główni) oraz Jacek Szutta, Grzegorz Cudek (liniowi).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~menel (89.64. * .3) 23.11.2021 07:24

masakra