Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drugi mecz dla Torunia. Przegrana w dogrywce

Po dwóch meczach na Jastorze w rywalizacji o półfinał pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Energą Toruń mamy remis 1-1. To efekt czwartkowej wygranej naszych rywali, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na początku dogrywki. Podopieczni Roberta Kalabera nie potrafili przełożyć przewagi w liczbie celnych strzałów na gole, a ponadto jastrzębianom nie pomogło aż osiem mniej lub bardziej uzasadnionych dwuminutowych kar.

Drugi mecz dla Torunia. Przegrana w dogrywce

W pierwszej tercji mistrzowie Polski co rusz niepokoili Mateusza Studzińskiego, ale nie potrafili otworzyć wyniku. Na początku drugiej odsłony przy drugiej z kar kapitalną szansę na gola po kontrze miał Martin Kasperlik, ale po szybkim rajdzie nie dał rady pokonać toruńskiego bramkarza. W końcu w 34. minucie jastrzębianie napoczęli rywala za sprawą Frenksa Razgalsa, który zachował najwięcej zimnej krwi w kotle pod bramką Energi.

Niestety, chwilę potem na ławkę kar wyrzucono Mateusza Bryka, co goście błyskawicznie wykorzystali i doprowadzili do remisu. Nie było jednak dane mistrzom Polski na długo powrócić do pięcioosobowego składu w polu, bowiem niebawem karę dostał Radosław Nalewajka. W sumie połowę drugiej tercji nasi zawodnicy grali w osłabieniach i tu bardzo dobrze spisywał się Patrik Nechvatal, który skutecznie powstrzymał kilka szarż przeciwnika. W trzeciej części gry inicjatwa JKH GKS ponownie nie podlegała dyskusji, ale gospodarze w żaden sposób nie potrafili znaleźć sposobu na Studzińskiego.

Remis po trzech tercjach oznaczał dwudziestominutową dogrywkę, którą co gorsza musieliśmy rozpocząć w osłabieniu po karze technicznej. Jastrzębianie przetrwali przewagę torunian, ale gdy tylko sytuacja wróciła do równowagi decydującego gola zdobył Mikałaj Syty.

Teraz rywalizacja do czterech zwycięstw przenosi się do Torunia, gdzie zagramy w niedzielę i poniedziałek. Następnie walka o półfinał na pewno wróci do Jastrzębia-Zdroju.

24 lutego 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Energa Toruń 1:2 d. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:1)
1:0 Razgals (Pavlovs, Sevcenko) 33:01
1:1 Kalinowski (Szabanow, Huhdanpaa) 33:45 5/4
1:2 Syty (Karczocha) 62:02

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – E. Sevcenko, Kamienieu, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – Kostek, Horzelski, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Jelszański, Wróblewski, Jarosz, Płachetka.

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-1.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ala (188.147. * .125) 27.03.2022 16:01

Ostatnie mecze dość nudne.