GKS przegrywa z Odrą Opole. Spadamy do II ligi

W meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrał przy Harcerskiej z Odrą Opole 1:3. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w 90. minucie z rzutu karnego Daniel Stanclik. Taki wynik oznacza, że GKS definitywnie stracił szanse na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze.

Już w 1. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście za sprawą samobójczego gola Remigiusza Borkały. Nasz zespół stworzył sobie dwie okazje po upływie dziesięciu minut, gdy dwukrotnie głową na bramkę Sapielaka uderzał Stanclik. W 19. minucie Odra mogła zdobyć drugiego gola, ale w dobrej sytuacji Mikinić uderzył obok słupka. Sześć minut później przed szansą stanął Niziołek, który uderzał z rzutu wolnego sprzed pola karnego, lecz piłka minęła bramkę. Po chwili ponownie na bramkę Neugebauera uderzał Mikinić, jednak nasz golkiper nie był zmuszony do interwencji. W 34. minucie po raz trzeci w tym meczu okazję miał Mikinić, który tym razem uderzeniem w dłuższy róg zdobył drugiego gola dla opolan. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka po strzale Klimka.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy dobrą interwencją popisał się Neugebauer, broniąc uderzenie z kilku metrów. W 52. minucie bliski podwyższenia wyniku był Mikinić, ale po jego główce piłka minęła słupek. Po chwili jednak było już 3:0 dla Odry, a na listę strzelców wpisał się uderzeniem z bliskiej odległości Spychała. Nasza drużyna starała się zdobyć choćby honorowego gola, co udało się w 90. minucie spotkania, gdy Daniel Stanclik wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie w polu karnym ręką jednego z zawodników Odry.

Porażka z Odrą Opole spowodowała, że nasza drużyna na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu definitywnie straciła szanse na utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Kolejne spotkanie rozegramy w najbliższą sobotę, 7 maja, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe w meczu derbowym z GKS-em Katowice.

1 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie - Odra Opole 1:3 (0:2)
0:1 - Remigiusz Borkała 1’ (gol samobójczy)
0:2 - Tomas Mikinić 34’
0:3 - Mateusz Spychała 55’
1:3 - Daniel Stanclik 90’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Remigiusz Borkała, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Dawid Szkudlarek (58. Szymon Zalewski), Łukasz Gajda (58. Miłosz Misala), Vladyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (58. Konrad Handzlik), Wojciech Łaski, Farid Ali (k), Daniel Stanclik.

Odra Opole: Błażej Sapielak - Piotr Żemło, Łukasz Kędziora, Rafał Niziołek (k), Tomas Mikinić (66. Krzysztof Janus), Dawid Czapliński (77. Stanislav Hreben), Konrad Kostrzycki, Mateusz Spychała (66. Jakub Szrek), Antoni Klimek (77. Maksymilian Tkocz), Miłosz Trojak, Konrad Nowak (81. Maciej Wróbel).