Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali po rzutach karnych

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali po rzutach karnych z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim 3:4 (0:2, 2:1, 1:0, k. 0:3), jednak mimo porażki zafundowali zastrzyk optymizmu przed fazą play-off.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali po rzutach karnych

Podopieczni Roberta Kalabera zdołali bowiem nadrobić trzybramkową stratę i doprowadzić do rzutów karnych, w których górą byli rywale. Ozdobą spotkania był wyrównujący gol Marka Kaleinikovasa.

W pierwszej tercji zespół JKH spisywał się co najmniej przyzwoicie, jednak z dwóch goli cieszyli się goście. Wprawdzie swoje znakomite sytuacje mieli Hugo Jansons (12. minuta) i Dominik Paś (19. minuta), ale Kevin Lindskoug zachował czyste konto. Grający na początku dość pasywnie Unici wykorzystali dwie ze swoich przewag za sprawą uderzeń z Teddy'ego Da Costy i Pawło Padakina.

W pięć minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie Bence Balizsa pokonał Krystian Dziubiński i wydawało się, że "jest po meczu". Tymczasem jastrzębianie błyskawicznie szybkim wypadem wykorzystali rozprężenie rywala, gdy dobre podanie Marka Kaleinikovasa na gola zamienił Antons Sinegubovs. Trafienie dodało skrzydeł gospodarzom, a zarazem przygasiło oświęcimian. W efekcie przez kolejne minuty podopieczni Kalabera "bili głową w mur" stworzony przez Lindskouga, jednak w 31. minucie Szwed był bezsilny wobec kapitalnego uderzenia Dominika Pasia z dystansu. Kontaktowy gol na tyle rozsierdził rywali, że ci zaostrzyli grę. Skutkiem była m.in. sytuacja z 36. minuty, gdy Josef Mikyska został wepchnięty w bandę i długo nie podnosił się z lodu. 

W trzeciej tercji oglądano regularną wymianę ciosów, z której górą wyszli hokeiści JKH. Jedynego gola zdobył wspomniany Kaleinikovas, który w 46. minucie przeprowadził fantastyczną indywidualną akcję, po której Lindskoug mógł jedynie wyciągnąć gumę z siatki. Wysokie tempo utrzymało się jeszcze przez kilka minut, po czym obie ekipy zaczęły "godzić się" z perspektywą doliczonego czasu gry.

W dogrywce oba zespoły wyraźnie postawiły na ofensywę, czego efektem były wyśmienite sytuacje. Na finiszu goście mogli jeszcze wykorzystać błąd nadmiernej liczby graczy na lodzie, ale ostatecznie skończyło się na remisie. W karnych po raz kolejny lepsi okazali się goście, którzy trzykrotnie znaleźli sposób na Bence Balizsa. Jastrzębianie nie zdołali natomiast pokonać Lindskouga, za sprawą którego ostatni z punktów do podziału pojechał na wschód.

W kolejnym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie zagra we wtorek na wyjeździe z GKS Katowice i nie można wykluczyć, że to spotkanie stać będzie pod znakiem... "przedsmaku ćwierćfinału". Natomiast w piątek o godz. 18:00 w ostatnim domowym pojedynku fazy zasadniczej podopieczni Roberta Kalabera podejmą lidera z Krakowa.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 k. (0:2, 2:1, 1:0, k. 0:3)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].