Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca

22 kwietnia w Godowie wystartuje tegoroczna edycja maratonu kolarskiego Tour de Silesia. Do 31 marca prowadzone są zapisy na nocną edycję wydarzenia. Edycja zdalna maratonu Tour de Silesia wystartuje już 1 kwietnia!

Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca
Ubiegłoroczna edycja Tour de Silesia przyciągnęła ok. 500 osób.

Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca

1 kwietnia rozpocznie się IV edycja zdalna Tour de Silesia, która potrwa do 30 września. - Na pokonanie wybranego przez siebie dystansu lub kilku z nich jest dokładnie 6 miesięcy. Dokładny termin wybieracie sobie sami. Podobnie jak trasę, którą chcecie pokonać! Do wyzwania zaliczają się wszystkie trasy, przejechane dokładnie w tym czasie. Można najpierw pokonać wybrany dystans, a później zapisać się na imprezę i podesłać ślad z przejazdu. Pełna dowolność - informują organizatorzy. 

Dla uczestników przygotowano propozycje trzech dystansów:

  • 1/8Mm – 125km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 10h brutto (63 km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.
  • 1/4Mm – ĆWIERĆ MEGAMETRA – 250km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 20h brutto (126km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Możesz także pokonać połowę dystansu, zrobić drzemkę i następnie pokonać drugą połowę. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.
  • 1/2Mm – PÓŁ MEGAMETRA – 500km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 40h (251km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Możesz także pokonać połowę dystansu, zrobić drzemkę i następnie pokonać drugą połowę. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.

Szczegóły na temat edycji zdalnej TdS na stronie organizatora.

Nocna edycja Tour de Silesia

Ponadto 22 kwietnia z Godowa systartuje nocna edycja maratonu. Zapisy trwają jeszcze tylko do końca marca. Główna baza maratonu jest zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników jest budynek klubu LKS "OLZA" Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill. Obok niego znajduje się duża wiata z ławeczkami i stolikami, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy - 130 oraz 300 km. 

Szczegóły na temat zapisów oraz koszty pakietów startowych na stronie organizatora.

Tour de Silesia w lipcu

Właściwy ultramaraton Tour de Silesia zaplanowano na lipiec. Zapisy i opłaty startowe trwają do 11 czerwca, ale warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Limity wynoszą 400 osób na trasach 320km i 500km oraz 350 osób na trasie 100km.

Więcej informacji o tegorocznej edycji TdS na stronie tourdesilesia.pl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].