Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca

22 kwietnia w Godowie wystartuje tegoroczna edycja maratonu kolarskiego Tour de Silesia. Do 31 marca prowadzone są zapisy na nocną edycję wydarzenia. Edycja zdalna maratonu Tour de Silesia wystartuje już 1 kwietnia!

Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca
Ubiegłoroczna edycja Tour de Silesia przyciągnęła ok. 500 osób.

Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca

1 kwietnia rozpocznie się IV edycja zdalna Tour de Silesia, która potrwa do 30 września. - Na pokonanie wybranego przez siebie dystansu lub kilku z nich jest dokładnie 6 miesięcy. Dokładny termin wybieracie sobie sami. Podobnie jak trasę, którą chcecie pokonać! Do wyzwania zaliczają się wszystkie trasy, przejechane dokładnie w tym czasie. Można najpierw pokonać wybrany dystans, a później zapisać się na imprezę i podesłać ślad z przejazdu. Pełna dowolność - informują organizatorzy. 

Dla uczestników przygotowano propozycje trzech dystansów:

  • 1/8Mm – 125km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 10h brutto (63 km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.
  • 1/4Mm – ĆWIERĆ MEGAMETRA – 250km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 20h brutto (126km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Możesz także pokonać połowę dystansu, zrobić drzemkę i następnie pokonać drugą połowę. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.
  • 1/2Mm – PÓŁ MEGAMETRA – 500km – każdy uczestnik musi pokonać taki dystans w czasie 40h (251km trasy musi znajdować się na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, kraju Ołomunieckiego i Morawsko-Śląskiego). Liczymy na waszą kreatywność. Możesz jeździć w kółko, możesz jechać tam i wrócić do domu tą samą drogą, możesz jechać z pkt. A do pkt. B i wrócić pociągiem. Możesz także pokonać połowę dystansu, zrobić drzemkę i następnie pokonać drugą połowę. Ważne aby własnymi siłami pokonać ten dystans.

Szczegóły na temat edycji zdalnej TdS na stronie organizatora.

Nocna edycja Tour de Silesia

Ponadto 22 kwietnia z Godowa systartuje nocna edycja maratonu. Zapisy trwają jeszcze tylko do końca marca. Główna baza maratonu jest zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników jest budynek klubu LKS "OLZA" Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill. Obok niego znajduje się duża wiata z ławeczkami i stolikami, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy - 130 oraz 300 km. 

Szczegóły na temat zapisów oraz koszty pakietów startowych na stronie organizatora.

Tour de Silesia w lipcu

Właściwy ultramaraton Tour de Silesia zaplanowano na lipiec. Zapisy i opłaty startowe trwają do 11 czerwca, ale warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Limity wynoszą 400 osób na trasach 320km i 500km oraz 350 osób na trasie 100km.

Więcej informacji o tegorocznej edycji TdS na stronie tourdesilesia.pl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].