Michał Zając nowym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Ofensywę JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2023/24 wzmocni Michał Zając. Niespełna 22-letni napastnik rodem z Bytomia ma na swoim koncie prawie sto czterdzieści spotkań w ekstralidze, a w minionych rozgrywkach występował w Enerdze Toruń.

Michał Zając nowym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Michał Zając urodził się 27 września 2001 roku. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Polonii Bytom, w której barwach (z "przerwami" na SMS PZHL Katowice) grał do 2020 roku. Z tego też powodu napastnik zapewne doskonale zna Lodowisko Jastor, które będzie teraz jego drugim "domem". W ekstralidze Zając zadebiutował w sezonie 2018/19. Wtedy też zagrał - wraz z Marcinem Płachetką - w Mistrzostwach Świata Juniorów Dywizji IIA.

W kolejnych latach Michał Zając "postawił" na północ. W sezonie 2020/21 reprezentował barwy Stoczniowca Gdańsk, zaś od 2021 roku dzielił występy pomiędzy ekstraligową Energę Toruń oraz grające w I lidze Sokoły. W poprzednich rozgrywkach zaliczył 37 ekstraligowych spotkań, w których strzelił trzy bramki i zanotował dziewięć asyst. Miał także okazję wystąpić w meczach przeciw JKH GKS Jastrzębie.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].