Doświadczony defensor zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Ekipa trenera Roberta Kalabera wzbogaciła się o doświadczonego defensora. Do JKH GKS Jastrzębie dołącza Emil Bagin, który w minionym sezonie był wyróżniającym się graczem GKS Tychy. 29-letni Słowak ma za sobą m.in. występy w Mistrzostwach Świata Juniorów U18 i U20.

Doświadczony defensor zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Emil Bagin urodził się 8 września 1993 roku, a zatem na początku nowego sezonu obchodzić będzie 30. urodziny. Przygodę z hokejem rozpoczynał w HK Dubnica, czyli mieście doskonale znanym trenerowi Robertowi Kalaberowi. W 2010 roku przeszedł do Dukli Trenczyn, jednak w słowackiej ekstraklasie zadebiutował w drużynie HK Orange 20 - młodzieżowej ekipie grającej na najwyższym szczeblu w kraju.

Jako zawodnik Dukli Trenczyn zagrał w latach 2011-2013 we wspomnianych mistrzostwach świata kolejno w Niemczech i Rosji. W Ufie zanotował m.in. asystę w starciu z Kanadą. W kolejnych sezonach występował także w klubach z Żyliny, Zwolenia, Powaskiej Bystrzycy i Liptowskiego Mikulasza, w sumie osiągając liczbę prawie 350 spotkań w słowackiej ekstraklasie.

W 2017 roku Bagin postanowił spróbować swoich sił we francuskim Les Aigles de Nice, gdzie z przerwą na powrót do ojczyzny grał do 2022 roku. Poznał tu m.in. Ondreja Koptę, który w nowym sezonie także będzie reprezentował JKH GKS Jastrzębie.

Przed rokiem Emil Bagin trafił do polskiej ekstraligi, notując w GKS Tychy 38 spotkań, zaliczając w nich jedenaście punktów oraz bardzo przyzwoity bilans plus/minus.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].