Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jan Hadrava opuszcza Jastrzębski Węgiel

Czeski atakujący zwrócił się do Klubu z prośbą o rozwiązanie na zasadzie porozumienia stron wiążącej umowy. Zarząd Klubu przychylił się do tej prośby.

Jan Hadrava opuszcza Jastrzębski Węgiel

Jan Hadrava trafił do Jastrzębskiego Węgla w 2021 roku, podpisując umowę na rok z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Rok później zawarł z Klubem nowy kontrakt, który miał obowiązywać do 2024 roku. Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek zwrócił się jednak do Klubu z prośbą o rozwiązanie tej umowy, gdyż otrzymał ofertę z tureckiego klubu Galatasaray Stambuł. Zarząd Klubu wyraził zgodę na odejście zawodnika do Turcji.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w Jastrzębskim Węglu i za każdym razem rozwiązywałem ją w ten sam sposób, przychylając się do prośby zawodnika. Muszę jednak przyznać, że w przypadku Jana Hadravy negocjacje te były najdłuższe. Starałem się przekonać Janka do tego, by został z nami i wypełnił obowiązujący kontrakt, ale zawodnik był bardzo zdeterminowany, by odejść. Zapewniam jednak kibiców, że znaleźliśmy godne zastępstwo z Jana Hadravę, o czym wkrótce oficjalnie poinformujemy – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Jan Hadrava swoją decyzję tłumaczy w sposób następujący:

Powodem mojej decyzji jest to, że w minionym sezonie miałem tylko kilka okazji do grania. Nie do końca wyglądało to tak, jakbym chciał i jak planowaliśmy. Biorąc pod uwagę to, kto przychodzi do Klubu na moją pozycję, zdecydowałem się odejść. Chcę grać więcej. Mam 32 lata, a kariera siatkarza nie jest długa. Nie chciałem tracić kolejnego sezonu z małą liczbą okazji do gry i perspektywą na ławce rezerwowych, tak jak to było w tym sezonie – wyjaśnia Czech.

Urodzony w Rokycanach czeski atakujący rozegrał w Jastrzębskim Węglu dwa sezony. W pierwszym z nich wywalczył wraz z zespołem Superpuchar Polski i został wicemistrzem kraju. Sezon 2021/2022 rozpoczął jako rezerwowy, ale kiedy poważnej kontuzji doznał Stephen Boyer, Czech zastąpił Francuza w podstawowym składzie i nie oddał już miejsca w pierwszej szóstce. W drugim sezonie trener Marcelo Mendez twardo postawił na Boyera i mistrz olimpijski z Tokio pozostał „jedynką” na pozycji atakującego, natomiast Hadrava pojawiał się na boisku jedynie na podwójnej zmianie z Eemim Tervaporttim. Sezon zwieńczył mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski oraz Klubowym Wicemistrzostwem Europy.

– Dziękuję wszystkim kibicom Jastrzębskiego Węgla za dwa lata tutaj spędzone, za wsparcie i doping. Oczywiście, życzę wszystkiego najlepszego na kolejne sezony i do zobaczenia – mówi Jan Hadrava.

Teraz zagra w tureckiej AXA Sigorta Efeler Ligi.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].