Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwsza porażka JKH GKS Jastrzębie

W drugim spotkaniu sezonu 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Energą Toruń 1:4 (0:2, 0:0, 1:2).

Pierwsza porażka JKH GKS Jastrzębie

O zwycięstwie gospodarzy zadecydował świetny początek w ich wykonaniu oraz gol na 3:1, zdobyty w osłabieniu. Zespół JKH zdołał odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Ricardsa Bernhardsa.

„Stalowe Pierniki” pojedynkiem z JKH GKS Jastrzębie zainaugurowały rozgrywki, bowiem w piątek z uwagi na awarię pleksy nie doszło do skutku ich spotkanie w Krakowie. Rywale przystąpili do starcia z wielką ochotą do gry, w efekcie czego Maciej Miarka od początku miał pełne ręce roboty. Skapitulował jednak dość szybko, bowiem w 4. minucie po dograniu zza bramki wynik otworzył dobrze znany Rusłan Baszyrow. Niebawem torunianie poszli za ciosem, gdy podanie na wolne pole otrzymał Patryk Napiórkowski, wykorzystując zarazem „średnią” postawę defensywy w tej sytuacji.

Na początku drugiej tercji goście mogli uzyskać kontaktowe trafienie, ale kontra w wykonaniu Macieja Urbanowicza została zastopowana przez golkipera Energi. Na tafli robiło się też coraz bardziej „elektrycznie”, w rezultacie czego pod obiema bramkami doszło do szarpanin. W 32. minucie rywale mieli stuprocentową okazję do podwyższenia wyniku, jednak Maciej Miarka znakomicie utrzymał JKH w grze o punkty.

Na kolejnego gola kibice czekali do trzeciej tercji, a jego autorem był Ricards Bernhards, do którego guma trafiła po wygranym buliku. Łotysz znalazł się w odpowiednim miejscu i dobił strzał kolegi, celując w odsłoniętą część toruńskiej bramki. Kontaktowe trafienie zdopingowało jastrzębian do walki o wyrównanie. Gdy w 50. minucie na ławkę kar powędrował Jakub Gimiński wydawało się, że droga do realizacji tego celu stoi otworem. Niestety, nie utrzymali krążka w ofensywie, co skuteczną kontrą wykorzystał Patryk Kogut (również mający za sobą grę w JKH GKS). Nie minęły dwie minuty i Maciej Miarka po raz czwarty wyciągał gumę z siatki po jeszcze jednej zabójczej kontrze przeciwnika.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Okazja do rehabilitacji już w najbliższy piątek, gdy na Jastor zawita Zagłębie Sosnowiec. 

Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Polos (178.43. * .214) 12.09.2023 22:38

Wstyd!!!