Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie przegrał w Nowym Targu

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 3:5 (1:2, 1:2, 1:1). W drugiej i trzeciej odsłonie zespół zaciekle „gonił wynik” i po dwóch golach Jakuba Ižacký'ego odzyskał kontakt z gospodarzami, ale ostatecznie trzy punkty pozostały pod Tatrami. To druga wyjazdowa porażka jastrzębian, którzy we wtorek podejmą na Jastorze GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie przegrał w Nowym Targu

Wynik niedzielnego starcia już w 2. minucie otworzył Wiktor Bochnak, wykorzystując odrobinę wolnego pola przed bramką JKH. Hokeiści gości odpowiedzieli ponad sto sekund później, gdy do nowotarskiej siatki gumę udanie dobił Dominik Paś. Podopieczni Roberta Kalabera wypracowali kilka okazji do pójścia za ciosem, jednak na przerwę za sprawą trafienia Patryka Wronki z prowadzeniem zjeżdżali gospodarze. Przy tym trafieniu nie popisała się defensywa, zostawiając reprezentacyjnemu napastnikowi zbyt duże pole manewru.

Drugą odsłonę efektownym trafieniem rozpoczął w przewadze Filip Wielkiewicz, który zaskoczył Jakuba Lackovicia strzałem w okienko zza bramki. W 32. minucie po kolejnym niepewnym zagraniu w defensywie wynik podwyższył Alexander Szczechura i wydawało się, że jest „po meczu”. Tymczasem trzy minuty później efektownym rajdem popisał się Jakub Ižacký, niwelując straty do dwóch trafień.

W 44. minucie powinno być 4:3, ale zespołowi JKH nie uznano gola zdobytego przez Arkadiusza Kostka. W efekcie na bramkę kontaktową oczekiwano aż do 59. minuty, kiedy to podczas power-play krążek po strzale Rastislava Špirko dobił wspomniany już Ižacký. W tej sytuacji Robert Kalaber postawił wszystko na jedną kartę, jednaknie przyniosło to spodziewanego efektu, zaś wynik uderzeniem do pustej już jastrzębskiej bramki ustalił Andrej Themar. Było to pierwsze w sezonie zwycięstwo Podhala Nowy Targ.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie poniósł drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Szansa na rehabilitację pojawi się już we wtorek, bowiem 19 września o godz. 18:00 JKH podejmie GKS Katowice.

PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].