Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS-em Katowice

W rozegranym awansem spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS Katowice, przegrywając z mistrzem Polski po konkursie rzutów karnych 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, k. 1:2).

JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS-em Katowice

Kibice byli świadkami niezłego widowiska, które rozstrzygnął Mateusz Michalski. Dla zespołu JKH gole zdobywali Filip Starzyński i Rastislav Špirko, czyli zawodnicy pozyskani jako ostatni.

Wynik wtorkowych derbów otworzył Filip Starzyński, który podczas gry w przewadze w 14. minucie wykończył dobitką swoją własną akcję. Do przerwy podopieczni Roberta Kalabera mogli pokusić się o bardziej okazałe prowadzenie, jednak John Murray zdołał powstrzymać napór. W drugą odsłonę lepiej weszli katowiczanie, doprowadzając do wyrównania w 23. minucie po uderzeniu z pół-dystansu Aleksi Varttinena. Niebawem goście poszli za ciosem, a katem okazał się Mateusz Michalski, który z zimną krwią wykorzystał błąd jastrzębian przy wyprowadzaniu krążka. Jeszcze przed końcem tej części gry ponownie przypomniał o sobie Starzyński, który z okolic bulika zaskoczył zasłoniętego Murray'a.

W trzeciej tercji oglądano dwa kolejne trafienia. Najpierw w 48. minucie tuż po karze dla Arkadiusza Kostka gospodarze pozostawili za dużo wolnego miejsca przed Maciejem Miarką Samowi Marklundowi. Z kolei do równowagi wynik przywrócił w 58. minucie Rastislav Špirko, który świetnie wymienił się podaniami z Marcinem Koluszem i tym samym dał nadzieję na punkty.

W dogrywce obie ekipy mocno ryzykowały, a najlepszą okazję do rozstrzygnięcia zawodów mieli goście, którzy na minutę przed syreną znaleźli się w duecie przed Maciejem Miarką, ale przegrali ten nierówny pojedynek z bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Ostatecznie o losie trzeciego z punktów zadecydowały karne. Po stronie JKH zdołał trafić jedynie Robert Arrak, a z kolei dla gości strzelili Bartosz Fraszko i wspomniany już Michalski.

Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Jastor został zdobyty, a dla gospodarzy pocieszeniem jest fakt, iż derby z mistrzem stały na naprawdę przyzwoitym poziomie. W kolejnym meczu zaplanowanym na 24 września JKH GKS zagra w Tychach, natomiast wszyscy kibice jastrzębskiego hokeja zobaczą się w czwartek, 21 września o godz. 17:00 w Galerii Zdrój na oficjalnym spotkaniu z zawodnikami zespołu.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].