Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

Nietypowo, bo w poniedziałek, drużyna GKS-u rozegra kolejne spotkanie ligowe, w którym zmierzy się przy Harcerskiej z Olimpią Grudziądz. W związku z transmisją spotkania w TVP Sport pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 20:15.

[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz

Olimpia Grudziądz, czyli tegoroczny beniaminek rozgrywek drugiej ligi, na początku sezonu spisuje się całkiem nieźle. Podopieczni trenera Dominika Czajki zgromadzili do tej pory swoim koncie jedenaście punktów dzięki trzem zwycięstwom i dwóm remisom. Oprócz tego ponieśli cztery porażki przy bilansie bramkowym 9 goli zdobytych i 13 goli straconych.

Najlepszymi strzelcami zespołu są ukraiński napastnik Kostiatyn Czernij oraz pomocnik Oskar Sikorski, którzy do tej pory trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. Z kolei zawodnikami, których można nazwać najbardziej doświadczonymi, biorą pod uwagę grę na najwyższym szczeblu w Polsce, są obrońca Marcin Warcholak (34 lata, 56 meczów w ekstraklasie) oraz pomocnik Maciej Pałaszewski (25 lat, 36 meczów w ekstraklasie). Co jednak istotne, pierwszy z wymienionej dwójki, który dotychczas wystąpił we wszystkich ligowych meczach od pierwszej do ostatniej minuty, w Jastrzębiu-Zdroju nie zagra z powodu pauzy za cztery żółte kartki.

Jeśli chodzi o gospodarzy, to w porównaniu z ostatnim meczem z Kotwicą, przy ustalaniu składu będzie brany pod uwagę pauzujący w Kołobrzegu Przemysław Lech, a żaden z napomnianych żółtą kartką zawodników w minionym spotkaniu nie jest zmuszony do pauzy, a zatem trener Piotr Dziewicki będzie miał pełny komfort przy wyborze kadry meczowej.

Po raz ostatni z Olimpią GKS rywalizował w sezonie 2019/2020, kiedy to do samego końca zarówno GKS, jak i Olimpia, walczyli o utrzymanie. Ostatecznie na zapleczu ekstraklasy pozostał GKS, który o jeden punkt wyprzedził ekipę z Grudziądza, która spadła do II ligi. W bezpośrednich starciach zdobyli cztery punkty za zwycięstwo przy Harcerskiej 2:0 i bezbramkowy remis w Grudziądzu.

Po ostatnich niepowodzeniach i trzeb porażkach z rzędu drużyna GKS-u znalazła się w strefie spadkowej II ligi, w związku z czym poniedziałkowy mecz musi bezwzględnie wygrać, aby strata punktowa do wyprzedzających drużyn nie zaczęła się powiększać.

  • 10. kolejka 2. Ligi
  • GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz
  • Poniedziałek, 25 września, godz. 20:15, Harcerska 14b

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~1962 (89.64. * .95) 25.09.2023 16:19

10:0
Tak mówił ten mamlas z warszafki