Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Sosnowcu czwarte zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Do grona pokonanych drużyn dołączyło Zagłębie Sosnowiec. Zwycięstwo na nowym lodowisku w Sosnowcu było jubileuszowe. Jastrzębianie pokonali Zagłębie w ekstralidze po raz 50. Do tego na lodzie rywala wygrali 10. mecz z rzędu. Dzięki passie czterech wygranych w październiku nasza drużyna awansowała na trzecią pozycję w tabeli.

W Sosnowcu czwarte zwycięstwo JKH GKS JastrzębieJKH GKS Jastrzębie
Spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się wygraną jastrzębian 5:3

W Sosnowcu czwarte zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie

Spotkanie było pełne zwrotów akcji. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Emocji nie zabrakło w żadnej tercji. Pierwsze celne trafienie w meczu zadali jastrzębianie. W 5. minucie współpraca Dominika Jarosza i Raivo Freidenfeldsa przyniosła prowadzenie. Łotysz odebrał krążek obrońcy i nagrał przed bramkę wychowankowi JKH, który bez problemu umieścił gumę w sosnowieckiej bramce. Osiem minut później był remis. Gospodarze wykorzystali pierwszą przewagę w błyskawicznym tempie. Pięć sekund po wznowieniu przymierzył Patryk Krężołek i wyrównał stan rywalizacji. Upłynęły kolejne trzy minuty i Viinikainen odzyskał prowadzenie dla naszej drużyny. Fin wykończył akcję Filipa Starzyńskiego i Macieja Urbanowicza.

Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze. Ich akcje przyniosły efekt bramkowy w 25. i 33 minucie. Najpierw krążek wrzucony spod linii niebieskiej przez obrońcę Zagłębia zaskoczył Macieja Miarkę. Potem naszemu bramkarzowi strzałem z backhandu przypomniał o sobie Patryk Krężołek. W 34. minucie nastąpiła w naszej drużynie zmiana golkipera. Od tego momentu jastrzębianie tylko strzelali bramki. Remisowo zrobiło się już trzy minuty później. Maciej Urbanowicz z Filipem Starzyńskim podręcznikowo rozmontowali miejscową obronę. Minutę przed końcem podopieczni Roberta Kalabera trzeci raz wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie w szeregach rywala za własną bramką wykorzystał Łukasz Nalewajka z Michałem Zającem.

W trzeciej tercji jastrzębianie starali się kontrolować przebieg spotkania. Zadanie to ułatwiali sosnowiczanie, którzy czterokrotnie byli odsyłani na ławkę kar. Jedną z przewag na bramkę zamienił Ricards Bernhards. Gospodarze po trafieniu Łotysza nie byli w stanie już skutecznie zaatakować. Piotr Sarnik wziął czas i próbował coś zmienić w grze swojego zespołu. Próby okazały się bezskuteczne. Wynik ustalony w 51. minucie utrzymał się do końcowej syreny.

Kolejny mecz w piątek 20 października. Na Jastor przyjedzie 19-krotny mistrz Polski z Nowego Targu, drużyna PZU Podhale. Pierwsze wznowienie o godz. 18:00. Zapraszamy na Jastor.

15 października 2023, Sosnowiec, 18:00

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

0:1 Jarosz - Freidenfelds 4:35

1:1 Krężołek - Nahunko - Tyczyński 12:24, 5/4

1:2 Viinikainen - Starzyński - Urbanowicz 15:37

2:2 Andreikiv - Nahunko - Kozłowski 24:23

3:2 Krężołek - Szturc - Tyczyński 32:16

3:3 Starzyński - Urbanowicz 36:43

3:4 Ł. Nalewajka - R. Nalewajka - Zając 38:52

3:5 Bernhards - Jarosz 50:41, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković od 33:49) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Górny, Martiska, Kolusz, Spirko, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Bernhards, Jarosz, Freidenfelds - Arrak, Kameneu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.

Strzały: 22 - 36 / Kary: 10 min - 6 min / Widzów: 1 700

Sędziowali: Rafał Noworyta, Mateusz Bucki (główni) oraz Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi).

Zobacz relację z meczu na kanale Polski Hokej:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].