Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrali w reprezentacji Polski

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała Turniej o Puchar Niepodległości, którym biało-czerwoni przywitali się z nowym Stadionem Zimowym w Sosnowcu.

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrali w reprezentacji Polski

W ekipie trenera Roberta Kalabera wystąpiło trzech zawodników JKH GKS Jastrzębie: Dominik Paś, Arkadiusz Kostek i Maciej Miarka. Co jednak ciekawe, na listę strzelców w imprezie wpisał się ich kolega z szatni Jastora, którego próżno szukać w kadrze JKH. 

Reprezentacja Polski jest w fazie przygotowań do Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w przyszłym roku w Czechach. Udział w Turnieju o Puchar Niepodległości to dla selekcjonera (a zarazem trenera JKH GKS Jastrzębie) okazja do przeglądu kadr. Reprezentacja spisała się w Sosnowcu zgodnie z oczekiwaniami, wygrywając wszystkie trzy spotkania z drużynami Państw Bałtyckich.

W czwartek Polacy pokonali Estonię 7:3 (2:1, 3:0, 2:2), zaś w piątek zwyciężyli Łotwę U20 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Wygraną z ekipą znad Dźwiny biało-czerwoni zapewnili sobie Puchar Niepodległości, ale w sobotę poszli za ciosem, kompletując trzeci triumf - nad Litwą 5:1 (1:0, 1:1, 3:0).

We wszystkich trzech spotkaniach Kalaber posłał do gry w pierwszej formacji Arkadiusza Kostka i Dominika Pasia, który zresztą zaliczył dwie asysty w drugiej tercji pojedynku z Estonią, przyczyniając się do dwóch trafień Bartłomieja Jeziorskiego (na 3:1 i 4:1). Z kolei w piątek i w sobotę udanie bramki Polaków bronił Maciej Miarka, kończąc zawody z „dorobkiem” zaledwie dwóch straconych goli.

Poza wymienioną trójką w Turnieju Niepodległości zagrał także napastnik JKH Robert Arrak, który okazał się wspominanym na wstępie strzelcem gola. Estończyk Arrak pokonał Davida Zabolotnego w trzeciej partii czwartkowego pojedynku, zmniejszając rozmiary prowadzenia Polaków do 5:2.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].