Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrają w młodzieżowych kadrach narodowych

W grudniu reprezentacje Polski w kategoriach wiekowych od seniora po U16 będą uczestniczyć w turniejach większej lub mniejszej rangi. Akces do czterech kadr narodowych (senior, U20, U18, U16) uzyskało aż dwudziestu pięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie.

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrają w młodzieżowych kadrach narodowych
Fot. jkh.pl

Najciekawiej zapowiada się wyprawa Jakuba Onaka do Słowenii, gdzie 10 grudnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB.

Zaczynając od seniorów, których prowadzi trener Robert Kalaber: biało-czerwoni zagrają w dniach 14-15 grudnia w turnieju Austria Cup w Klagenfurcie, gdzie zmierzą się z Włochami oraz Węgrami lub gospodarzami. W Alpy pojadą: Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Dominik Paś, Filip Starzyński, Maciej Urbanowicz i Patryk Wajda, natomiast na liście rezerwowej są jeszcze Macieja Miarka i Jauhenij Kameneu. Przed wyprawą kadra spotka się na zgrupowaniu na Jastorze.

W dniach 10-18 grudnia w słoweńskim Bledzie rozegrane zostaną wspomniane na wstępie Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB. Tu można liczyć na umiejętności Jakuba Onaka, który jest drużynowym „rodzynkiem” w najstarszej kategorii juniorów.

Reprezentacja Polski U18 będzie z kolei uczestniczyć w Turnieju Czterech Narodów w Rumunii, który odbędzie się w dniach 12-16 grudnia. Selekcjoner Andriej Gusow zabierze do Siedmiogrodu m.in. Kacpra Michalskiego, Mikołaja Osiadłego, Jana Śnieżka, Bartłomieja Stolarskiego, Filipa Wojciechowskiego i Sebastiana Wojciechowskiego, zaś na liście rezerwowej są jeszcze Jakub Futryk, Maciej Poręba, Karol Tymcio i Wiktor Zając.

Stawkę kadrowiczów uzupełniają powołani przez Tobiasza Bigosa na turniej do Salzburga hokeiści Akademii JKH GKS Jastrzębie do lat szesnastu. Są nimi: Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Natan Gołofit, Mateusz Midzierski i Samuel Plinta.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].