Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fatalna wyjazdowa seria JKH GKS Jastrzębie

Nie udało się JKH przełamać wyjazdowego impasu, a zarazem zrewanżować Comarch Cracovii za porażkę sprzed miesiąca. W czwartkowy wieczór w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Roberta Kalabera wysoko przegrali pod Wawelem, zdobywając honorowego gola dopiero w 58. minucie zawodów.

Fatalna wyjazdowa seria JKH GKS Jastrzębie

O porażce zadecydowała druga tercja, w której Jakub Lacković skapitulował trzykrotnie.

Jastrzębianie mogli bardzo dobrze wejść w ten mecz, ale w 7. minucie zmarnowali kontrę trzech na jednego. To zemściło się w 14. minucie, gdy Radosław Sawicki wykorzystał uderzenie kolegi i „z zakrystii” pokonał Lackovicia. Trzy kolejne gole dla „Pasów” padły w drugiej odsłonie. Najpierw Sawicki znów dobił strzał jednego ze swoich partnerów z zespołu, a następnie niespełna dwie minuty później Olli-Petteri Viinikainen nie upilnował Mateusza Bezwińskiego, który obsłużony znakomitym crossowym podaniem podwyższył wynik na 3:0. Wyrok w drugiej odsłonie podpisał jeszcze Tomas Vildumetz i w tym momencie w zasadzie można było zapomnieć o punktach.

Na początku trzeciej partii podopieczni Rudolfa Rohaczka ukłuli po raz piąty i bez wątpienia miernym pocieszeniem w tej sytuacji był fakt, że Ricardsowi Bernhardsowi i Jauhenijowi Kameneu'owi nie zabrakło „pary” podczas stoczonych sześćdziesiąt sekund później pojedynków pięściarskich. W 51. minucie wynik po stronie JKH otworzyć mógł Maciej Urbanowicz, ale jego bramki nie uznali sędziowie. W końcu w 58. minucie resztki honoru gości uratował uderzeniem po wygranym buliku Tuukka Rajamaki.

Kolejne spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra 22 grudnia w Sanoku. Następnie czekać będzie turniej o Puchar Polski w Krynicy. Tymczasem czołówka Tauron Hokej Ligi zaczyna coraz bardziej uciekać.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

  • 1:0 Sawicki - Kunst - Latal 13:12
  • 2:0 Sawicki - Latal - Berling 27:31
  • 3:0 Bezwiński - Vildumetz 29:05
  • 4:0 Vildumetz - Bezwiński - Brynkus 36:50
  • 5:0 Jeżek - Latal - Krenżelok 40:23 5/4
  • 5:1 Rajamaki - Spirko 57:59

JKH GKS: Lacković - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki - Górny, Bagin, Izacky, Spirko, Rajamaki - Wajda, Kameneu, Bernhards, Starzyński, Arrak - Martiska, Ł. Nalewajka, Pelaczyk, Jarosz, Zając.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].