Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ciąg dalszy derbowego półfinału Tauron Hokej Ligi

Do Wielkanocy pozostało wprawdzie więcej niż kilka dni, ale na Jastorze już teraz szykują się do hokejowego „wielkiego czwartku” i „wielkiego piątku”. 21 i 22 marca na tafli w Jastrzębiu odbędą się spotkania numer trzy i cztery wielkiego derbowego półfinału Tauron Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice.

Ciąg dalszy derbowego półfinału Tauron Hokej Ligi

Aktualnie jest idealny remis nie tylko pod względem zwycięstw (1-1), ale również strzelonych bramek (4-4). Początek obu meczów o godz. 18:00.

Hokeiści JKH nie ukrywają, że przed wyprawami do Katowic braliby w ciemno choć jedno zwycięstwo w „jaskini lwa”, czyli w Satelicie Spodka. Ten cel udało się osiągnąć już w niedzielę, zaś w poniedziałek do pewnego momentu mieli prawo mieć nadzieję na pójście za ciosem, ale ostatecznie górą byli rywale. Czy po dwóch pojedynkach na wyjeździe można wyciągać jakiekolwiek wnioski odnośnie kolejnych meczów? Chyba jednak nie. Każde spotkanie to nowe rozdanie, czego najlepszy przykład sami niedawno przeżywali w ćwierćfinałach przeciw Enerdze Toruń. Wszak niemało osób skreśliło podopiecznych Roberta Kalabera po drugim pojedynku na Jastorze.

Tajemnicą dwóch biurek w pokoju trenerskim Jastora pozostaje, kto powalczy przeciw GKS Katowice. Układ formacji zapewne jest już niemal gotowy, ale poznamy go dopiero przed samym meczem. Wpływ na decyzje trenera Robert Kalabera i wspomagającego go od dziesięciu lat Rafała Bernackiego ma nie tylko dyspozycja dnia, doświadczenie i szkoleniowy nos, ale też kwestie zdrowotne. To oczywiste, że po takiej „końskiej dawce” emocji przeciw Toruniowi i Katowicom „poobijanie” jest naturalną rzeczą.

W podobnej sytuacji są zresztą także konkurenci - dość wspomnieć o pechu Bartosza Fraszko, który w poniedziałek „nadział się” na kij jednego z graczy i zalał się krwią. Dochodzą jednak informacje, że as mistrzów Polski zagra na Jastorze, a zatem z jego zdrowiem wszystko jest w porządku.

Wobec remisu po dwóch meczach na pewno drużyny wrócą na piąte spotkanie do Katowic. Co dalej? To już zależy od wyników zmagań w „wielki czwartek” i „wielki piątek”.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].