Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi

W niedzielę na Jastorze zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi do lat siedemnastu. Po zaciętych, trzydniowych bojach główne trofeum za cały cykl pojechało do Dyneburga na Łotwę, natomiast zwycięstwo turniejowe odnieśli Słowacy z Trebiszowa.

Zakończyły się zmagania Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi
Fot. jkh.pl

Turniej na Jastorze był finałem zmagań CJHL U17. Za sprawą postawy w poprzednich dwóch zawodach JKH GKS przystępował do gry z bonusem trzech punktów, ale wobec świetnej postawy konkurentów ostatecznie wylądował poza podium.

Podopieczni Igora Dwornyka w piątek zostali pokonani przez gości ze Słowacji, zaś w sobotę - przez Łotyszy i Ukraińców. Dopiero w niedzielę młodzi jastrzębianie odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując po karnych derbowych konkurentów z Janowa i Tychów. Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrano Jakuba Czyża. Niemal wszyscy hokeiści JKH to uczniowie ZSMS Jastrzębie-Zdrój przy ul. Piastów.

W turnieju bezkonkurencyjni i niepokonani okazali się Słowacy z Trebiszowa, przy czym byli oni gośćmi trzecich zawodów z całego cyklu, a zatem nie liczyli się w tabeli CJHL. Tu po zaciętych bojach wygrali z kolei wspomniani na wstępie Łotysze z Dyneburga, którzy zgromadzili 11 pkt., czyli tyle samo, ile Tyskie Lwy. W bezpośrednim pojedynku to ekipa znad Dźwiny była lepsza po karnych, w związku z czym trofeum pojechało na daleką północ. Do srebra tyszan przyczyniła się przegrana z JKH GKS w ostatnim meczu turnieju.

Najlepszym strzelcem turnieju na Jastorze został Ignas Liegus, zaś w punktacji kanadyjskiej zwyciężył Edgars Ablazevics. Obaj zawodnicy reprezentują DLS Daugavpils.

JKH GKS Jastrzębie: Iwan Karanuchau, Kacper Michalski, Samuel Plinta - Igor Antolak, Daniił Iljuchin, Artsiom Kameneu, Czesław Pasoń, Karol Stankevičius, Wiktor Breske, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Mark Frydman, Natan Gołofit, Pascal Górski, Mateusz Midzierski, Przemysław Muzyka, Tsimur Wiarbicki, Daniła Wyrwicz, Antoni Galant, Maksymilian Nietrzebka, Mateusz Wałęga.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].