Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Filar defensywy JKH GKS Jastrzębie przedłużył umowę

O kolejny sezon przedłużona została umowa z Kamilem Górnym, którym tym samym nadal będzie filarem defensywy JKH GKS Jastrzębie.

Filar defensywy JKH GKS Jastrzębie przedłużył umowę

Wiecznie uśmiechnięty obrońca rodem ze Zdroju to rekordzista klubu pod względem liczby rozegranych spotkań w ekstralidze, w której to statystyce zbliża się do bariery siedmiuset meczów. 

Kamil Górny urodził się 20 września 1989 roku w Jastrzębiu-Zdroju. To wychowanek klubu, w którym przeszedł wszystkie szczeble szkolenia i osiemnaście lat temu zadebiutował w pierwszoligowej drużynie seniorów. W barwach JKH GKS Jastrzębie popularny "Faszol" rozegrał w latach 2008-2016 i 2019-2024 (z trzyletnią przerwą na grę w GKS Tychy) grubo ponad sześćset ekstraligowych spotkań, wpisując się także do annałów klubu jako zdobywca gola nr 2500. Górny to jeden z najlepszych obrońców w historii JKH GKS oraz filar defensywy reprezentacji Polski, z którą obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity. Wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Superpucharu i Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów. 

"Na tafli rządzili kolejno trenerzy Jacek Dywan, Marek Kozyra i Jacek Chrabański. Tych trzech szkoleniowców nauczyło mnie hokeja od podstaw. Dzięki trenerowi Dywanowi posiadłem wiedzę odnośnie prawidłowego jeżdżenia na łyżwach, gdzie naukę zaczynaliśmy na... „figurówkach”. Następnie trafiłem pod opiekę Marka Kozyry, z którym moi rodzice do dziś utrzymują przyjacielski kontakt. Tu także nie było „zmiłuj” podczas prawdziwie hokejowych zajęć" - wspominał swoje początki w JKH Kamil Górny, dzieląc się wspomnieniami na łamach książki "70 lat jastrzębskiego hokeja".

Warto dodać, że w JKH gra obecnie aż trzech panów Górnych, bowiem obok Kamila w Akademii JKH GKS Jastrzębie są jego chrześniacy, Paweł i Adam. Notabene, obaj również są obrońcami.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].