Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Immunitet poselski Michała Wosia - czy poseł z Raciborza go straci?

Immunitet poselski Michała Wosia - czy poseł z Raciborza go straci?

Minister sprawiedliwości chce postawić zarzuty Michałowi Wosiowi z Suwerennej Polski

Posłowi Michałowi Wosiowi zarzuca się przekroczenie uprawnień w dysponowaniu środkami publicznymi z Funduszu Sprawiedliwości. Raciborzanin broni się, że działał w pełni legalnie.

Michał Woś nazwał prokuratorów gumisiami 

Polityk Suwerennej Polski podał na swoim koncie w serwisie X, że Prokuratura Krajowa wysłała mu list polecony. 

Prokurator krajowy: poseł Woś miał się stawić do prokuratury 15 lipca. Polityk wyznaczył obrońcę 

W Polsat News Dariusz Korneluk prokurator krajowy podał, że przesłuchanie Michała Wosia było zaplanowane na 15 lipca, ale do niego nie doszło z uwagi na niestawiennictwo wezwanego.

Poseł Michał Woś zarzuca prokuratorowi krajowemu publiczne kłamstwo 

W radiu RMF szef prokuratury krajowej Dariusz Korneluk poinformował w piątek 12 lipca, że poseł Michał Woś i jego obrońca już wiedzą, kiedy mają się zgłosić w prokuraturze. - Nawet nie ustanowiłem jeszcze obrońcy - dziwi się parlamentarzysta z Raciborza.

Prokuratura wezwała posła Michała Wosia by postawić mu zarzuty. „Czynność zaplanowana co do dnia i godziny” 

W programie Pytanie Dnia w TVP Info prokurator krajowy Dariusz Korneluk poinformował, że wydano postanowienie dotyczące posła Michała Wosia w celu postawienia mu zarzutów. Szef prokuratury podkreślił, że nie chce robić z tego widowiska.

Spięcie Lenartowicz z Wosiem. Posłanka: swoje mądrości wygłosi pan w prokuraturze 

Posłanka PO Gabriela Lenartowicz jako członkini komisji regulaminowej Sejmu zabrała głos w trakcie obrad poświęconych uchyleniu immunitetu Marcina Romanowskiego. Powiedziała, że Suwerenna Polska zdeprawowała porządnych strażaków. - Fundusz Sprawiedliwości służył do rozdawania publicznych pieniędzy - zarzuciła prawicowym politykom.

Komisja sejmowa za uchyleniem immunitetu Michała Wosia. Poseł uważa że to represja polityczna 

Wczoraj prawie 5 godzin dyskutowano w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych nad wnioskiem prokuratora Adama Bodnara w sprawie uchylenia immunitetu posła z Wosia. Dziś odbyło się głosowanie w sprawie uchylenia immunitetu.

Prokurator z zapaleniem krtani. Komisja w sprawie immunitetu Michała Wosia zaczęła się ze zgrzytem. Głosowanie odroczone do czwartku 

Prawie 5 godzin dyskutowano w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych nad wnioskiem prokuratora Adama Bodnara w sprawie uchylenia immunitetu posła z Raciborza. Sprawa jest wciąż nierozstrzygnięta, na koniec podjęto decyzję o odroczeniu głosowania na kolejny dzień. W TVN 24 podano, że wystąpiły problemy proceduralne...

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Minister Bodnar mówi o karze do 10 lat więzienia [WIDEO] 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Adam Bodnar poinformował, że skierował do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Wniosek liczy 28 stron. Prokurator generalny poinformował, że za czyny zarzucane byłemu ministrowi grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Czy Michał Woś straci immunitet? 

Trwa śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, które zostało wszczęte w lutym. W środę (22.05.) TVN24 opublikował nieoficjalne ustalenia, dotyczące przygotowywanych przez prokuraturę pierwszych wniosków o uchylenie immunitetu, które mają dotyczyć dwóch byłych wiceministrów sprawiedliwości, w tym Michała Wosia z Suwerennej Polski.