Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Połomi zatrzymani z katynonem

W czwartek 16 maja policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego jastrzębskiej komendy zatrzymali w Jastrzębiu na ulicy Sybiraków do kontroli samochód Ford Mondeo. Zarówno kierowca samochodu, jak i pasażer, zaczęli się nerwowo zachowywać.

Mieszkańcy Połomi zatrzymani z katynonem

Szybko okazało się, że powodem zdenerwowania mieszkańców Połomi była torba wypełniona środkami zabronionymi, którą policjanci ujawnili między hamulcem postojowym, a siedzeniem pasażera. W trakcie przeszukania u pasażera w lewej skarpetce ujawniono kilka woreczków z środkami zabronionymi.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że samochód ma kradzione tablice rejestracyjne z innego pojazdu, pojazd nie posiadał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Kierowca po przebadaniu na zawartość alkoholu był trzeźwy, niestety po badaniu śliny okazało się, że prowadził będąc pod wpływem środków narkotycznych, od kierowcy pobrano krew celem przebadania. W efekcie, 2 mężczyzn w wieku 30 lat i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Stróże prawa znaleźli łącznie ponad 9 gramów środków zabronionych w postaci katynon. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Czym jest katynon? To organiczny związek chemiczny, alkaloid wytwarzany przez roślinę czuwaliczkę jadalną. Wykazuje strukturalne podobieństwo do efedryny, katyny i innych pochodnych amfetaminy. Ma działanie stymulujące, prawdopodobnie jest główną substancją odpowiedzialną za psychoaktywne działanie czuwaliczki.

(acz)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kozacza (159.122. * .49) 20.05.2019 13:08

Takich ćpunów po wodzisławskich drogach jeździ mnóstwo, ale cóż, policja testów na obecność narkotyków nie robi w ogóle.