Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie "Korfantego" w Jastrzębiu-Zdroju w akcji na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w akcji „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu” w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.

Uczniowie "Korfantego" w Jastrzębiu-Zdroju w akcji na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
fot. UM Jastrzebie-Zdrój

Uczniowie "Korfantego" w Jastrzębiu-Zdroju w akcji na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Mimo że społeczeństwo coraz więcej wie na temat autyzmu, to co roku organizowana jest w Polsce i na świecie akcja „Zapal się dla Autyzmu”. Chodzi w niej o to, aby gestem, plakatem, czy innym środkiem wyrazu okazać zrozumienie dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. Także uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu postanowili zamanifestować swoją solidarność.  

Od kilku lat w różny sposób włączamy się w kampanię „Polska na niebiesko”. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy o autyzmie, bo uważam, że w dalszym ciągu jest ona niewystarczająca - wyjaśnia Renata Wiśniak, pedagog ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu.

Chociaż lekcje w szkołach odbywają się zdalnie, to uczniowie przygotowali plakaty, prace plastyczne, które przypominają o tym, że społeczeństwo jest różnorodne i znajdują się w nim ludzie o różnej wrażliwości i potrzebach.

Jedna z prac przygotowana przez uczennicę klasy psychologiczno-humanistycznej wskazuje na zagubienie w otaczającym świecie i niezrozumienie, z jakim spotykają się osoby autystyczne lub mające tzw. spektrum autyzmu.  Akceptację można okazać poprzez umożliwienie im realizacji pasji, telnetów i docenienie ich zaangażowania.

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Pamiętajmy, dzięki takim małym gestom zmieniamy świat. Jak? Wy wrzuciliście zdjęcie, plakat, serduszko, a ktoś inny, je zobaczył. Zobaczył i się zastanowił nad obecnością osób z autyzmem, tych wokół nas. Być może ktoś poszukał informacji, jeszcze ktoś inny zobaczył i poczuł, że nie jest sam - dodaje Renata Wiśniak. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].