Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

93 nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Wśród chorych mieszkańcy Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Żor oraz powiatów rybnickiego i wodzisławskiego

TEKST AKTUALIZOWANY

Na Śląsku odnotowano dziś więcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem (182) niż we wszystkich pozostałych województwach (119).

93 nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Wśród chorych mieszkańcy Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Żor oraz powiatów rybnickiego i wodzisławskiego

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (20.05.2020 r., godz. 17.30):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 6082 (+93)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1234

- liczba zgonów - 182

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 1652

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 59166

Wśród 93 zakażonych mieszkańców województwa śląskiego są osoby z naszego regionu - to dwóch mieszkańców Rybnika (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), starszy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, pięciu mieszkańców powiatu rybnickiego (w wieku od 20 lat do 93 lat), starszy mieszkaniec Raciborza, dwoje mieszkańców Wodzisławia (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku) oraz młody mieszkaniec Żor.


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (20.05.2020 r., godz. 10.00):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 5989 (+182)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1234 (+37)

- liczba zgonów - 182 (+1)

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 1652 (-348)

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 59166

W województwie śląskim odnotowano kolejny zgon osoby chorej na COVID-19. W szpitalu w Chorzowie zmarł 91-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

W grupie mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są osoby z naszego regionu - dziesięciu rybniczan (w wieku od 2 lat do 54 lat), dwóch mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młody i w średnim wieku), dwoje wodzisławian (mężczyzna w sile wieku i kobieta w średnim wieku), siedmiu mieszkańców powiatu wodzisławskiego, czterech mieszkańców powiatu rybnickiego (w wieku od 27 lat do 62 lat) oraz mieszkaniec Żor w średnim wieku.

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. ż

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DrBenc (91.225. * .139) 21.05.2020 16:34

Te testy nie mają żadnej wiarygodności.

Wojtek_Zolneczko redakcja 21.05.2020 09:43

@doredakcji, od wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, a później również stanu epidemii, informujemy - za Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach - o zgonach mieszkańców województwa śląskiego. Każdorazowo podajemy informację, gdzie doszło do zgonu będącego następstwem COVID-19, a także o wieku i miejsca zamieszkania zmarłej osoby (przeważnie były to szpitale w Raciborzu oraz Tychach, choć do zgonów dochodziło również w innych szpitalach, o czym również informowaliśmy, m.in. Kędzierzynie-Koźlu, czy Zawierciu). Niezależnie od danych udostępnianych przez WSSE w Katowicach, każdego dnia publikujemy również szczegółowe dane nt. sytuacji w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Początkowo zbieraliśmy je telefonicznie, teraz otrzymujemy je na skrzynkę mailową. O ile nam wiadomo, nie ma publicznie dostępnego wykazu wszystkich szpitali, w których doszło do zgonów będących następstwem COVID-19.

~@Kazik2001 (46.134. * .145) 20.05.2020 21:28

Niestety rząd poniósł totalną klęskę w walce z epidemią.
Przed wynikami testów wśród górników prorok Mateusz już zresztązapewnił, że sytuacja na Śląsku jest "opanowana", co jest totalną bzdurą.
Co najgorsze zaślepieni obywatele rzekomo " uspokojeni" zapewnieniami pryncypała i "spuszczeni ze smyczy" tłumnie ruszyli w miasto zapominając o jakimkolwiek zagrożeniu epidemicznym.
Dzisiaj sam byłem świadkiem tłumów ludzi na targowisku w Rybniku.
Mało kto miał prawidłowo założoną maseczkę a co na to krążąca wokół targowiska rybnicka straż miejska i policja?
Zupełnie nic - bo zajęli się jedynie nadrabianiem zaległości w wystawianiu mandacików za złe parkowanie.
Testów za mało, brak przestrzegania zasad BHP w rybnickich urzędach i innych zakładach pracy i NIEWYDOLNY SANEPID tak wygląda obraz radzenia sobie z pandemią w Rybniku.

~zozik (185.241. * .112) 20.05.2020 19:40

czemu nie publikują że w szpitalu w Rydułtowach są nowe przypadki zakażenia wśród personelu czemu DYREKCJA TO UKRYWA

~doredakcji (155.133. * .231) 20.05.2020 14:15

mam pytanie czy redakcja posiada dane ile osób umiera w innych szpitalach z powodu koronowirusa. czy takie sa dostepne

~michoł (188.137. * .7) 20.05.2020 12:35

Mnie to nie dziwi. Badają górników, przetrzymują ich wyniki, no to to po prostu, jeżeli ktoś się czuje dobrze, to nie będzie siedział zamurowany w piwnicy, tylko załatwia zaległe sprawy. Jeżeli rząd i podległy mu sanepid chcą, aby Ślązacy zachowywali się poważnie, niech także potraktuje Ślązaków z powagą.