Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

62 nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim (21.05.2020 r.)

TEKST AKTUALIZOWANY

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 6333.

62 nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim (21.05.2020 r.)

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (21.05.2020 r., godz. 17.30):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 6333 (+62)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1259 (+8)

- liczba zgonów - 186 (+2)

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 2543

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 61709

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony osób chorych na COVID-19. W szpitalu w Cieszynie zmarł 63-latek z Cieszyna, a w szpitalu w Tychach zmarła 85-letnia mieszkanka Bielska-Białej.

W grupie 62 mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są mieszkańcy naszego regionu - mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, dwóch mieszkańców Wodzisławia oraz mieszkaniec Żor w średnim wieku.


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (21.05.2020 r., godz. 10.00):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 6271 (+189)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1251 (+17)

- liczba zgonów - 184 (+2)

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 2543 (+891)

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 61709

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony osób chorych na COVID-19. W szpitalu w Cieszynie zmarł 78-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Tychach zmarł 78-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

Wśród kolejnych mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są osoby z naszego regionu - dziecko i młoda kobieta z powiatu rybnickiego, ośmiu mieszkańców powiatu wodzisławskiego, trzy mieszkanki Jastrzębia-zdroju, dziesięciu mieszkańców Rybnika<Rybnik> (w wieku od 5 lat do 62 lat) oraz trzy osoby Żor (dziecko, nastolatek i kobieta w średnim wieku).

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. ż


Zdjęcie poglądowe (prostooleh - pl.freepik.com)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].