Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

17 nowych zakażeń, 25 ozdrowień i 2 zgony w Raciborzu - sytuacja epidemiologiczna na Śląsku (23.05.2020 r.)

TEKST AKTUALIZOWANY

Łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 6797. To prawie 1/3 wszystkich zakażeń odnotowanych w Polsce.

17 nowych zakażeń, 25 ozdrowień i 2 zgony w Raciborzu - sytuacja epidemiologiczna na Śląsku (23.05.2020 r.)

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (23.05.2020 r., godz. 17.30):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 6797 (+17)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1344 (+25)

- liczba zgonów - 189 (+2)

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 2315 (-493)

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 66832

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony osób chorych na COVID-19. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 55-letnia kobieta z Żor oraz 69-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej.

W grupie 17 osób, u których wykryto koronawirusa, nie ma mieszkańców naszego regionu.


Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (23.05.2020 r., godz. 10.00):

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 6780 (+162)

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 1319

- liczba zgonów - 187

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 2808

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 64517

Wśród kolejnych mieszkańców województwa zakażonych koronawirusem są osoby z naszego regionu -  cztery mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (nastolatka, wiekowa, młoda i w sile wieku), sześciu mieszkańców Żor (najstarszy 88, najmłodszy 6 lat), jedenastu mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 80 lat, najmłodszy 8 lat), siedmiu mieszkańców powiatu rybnickiego, mieszkaniec powiatu raciborskiego w sile wieku, sześciu mieszkańców Rybnika (najmłodszy 3, najstarszy 57 lat) oraz dwóch mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (młody i w sile wieku).

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. ż


Zdjęcie poglądowe (freepik - pl.freepik.com)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].