Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wybory prezydenckie 2020: Duda i Trzaskowski w II turze [WYNIKI EXIT POLL]

TEKST AKTUALIZOWANY

Na Andrzeja Dudę miało zagłosować 41,8% wyborców. Drugi wynik osiągnął Rafał Trzaskowski, którego poparło 30,4% wyborców. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia, na którego miało zagłosować 13,3% osób. Na kolejnych lokatach uplasowali się Krzysztof Bosak, Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wybory prezydenckie 2020: Duda i Trzaskowski w II turze [WYNIKI EXIT POLL]

Dokładnie o godz. 21.00 TVP 1 podała wyniki exit poll* pierwszej tury wyborów prezydenckich (badanie przeprowadził Ipsos na zlecenie TVP):

Frekwencja wyniosła 62,9%.


"Dziękuję za zaufanie"

Jak na sondażowe wyniki wyborów zareagowali kandydaci? Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. - Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali... Po pięciu latach dużo więcej osób niż pięć lat temu głosuje na mnie w pierwszej turze wyborów. Dziękuję za to zaufanie. Wygrywam tę pierwszą turę dzięki państwa głosom w sposób zdecydowany. Ta różnica jest potężna. Gratuluję również moim konkurentom, w szczególności panu Rafałowi Trzaskowskiemu - powiedział A. Duda. Zgromadzeni w sztabie Andrzeja Dudy sympatych prezydenta RP odśpiewali mu sto lat.

"Będę kandydatem zmiany"

- Z takimi wynikami można się bić o Polskę - powiedział z kolei Rafał Trzaskowski, na co zgromadzony na warszawskim Powiślu tłum odpowiedział głośnym "zwyciężymy". - Zanim podziękuję całej Polsce chciałem przede wszystkim podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Chciałem podziękować Senatowi Rzeczypospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter - powiedział R. Trzaskowski, podkreślając, że gdyby nie oni, "już dawno byłoby po wyborach". - Dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory - dodał. Zdaniem R. Trzaskowskiego wynik wyborów pokazuje, że ponad 50% społeczeństwa chce zmiany. - Będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany - zapewnił.

"Czekają nas teraz 3 kolejne lata wojny polsko-polskiej"

- Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. Myślę, że kiedy zaczynaliśmy tę drogę 6 miesięcy temu nikt pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe - powiedział Szymon Hołownia. Kandydat na prezydenta wyraził przypuszczenie, że wraz ze zliczaniem głosów jego wynik może okazać się lepszy i oscylować wokół 15%. - Znaleźliśmy się w sytuacji, w której udało nam się przekonać miliony Polaków. To olbrzymi sukces i dlatego mogę powiedzieć, że to wynik moich marzeń. To też nie do końca wynik moich marzeń, bo ten wynik exit poll oznacza, że czekają nas teraz 3 kolejne lata wojny polsko-polskiej - dodał. S. Hołownia. Za niepokojący uznał też wyniki Andrzeja Dudy. Zapowiedział, że społeczna energia, którą udało się wyzwolić jego sympatykom, nie zostanie zmarnowana i że koniec końców Polska zmęczona PiS-em i Platformą "w końcu się do nas zapisze". - Zmienimy Polskę od dołu, skoro tak trudno idzie zmienianie jej od dołu - zapowiedział. Jednocześnie zapewnił, że jest gotowy stanąć na czele ruchu, który będzie kontynuował jego idee. S. Hołownia zamierza spotkać się ze swoimi współpracownikami i wspólnie zdecydować, co dalej robić przed drugą turą. Jednak w rozmowie z dziennikarzem TVN powiedział, że na pewno nie zagłosuje na Andrzeja Dudę.

"To my jesteśmy przyszłością"

- Wydaje się, że jesteśmy w historycznej chwili. Te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę. Konfederacja stała się trzecią siłą w Polsce. Przyjdzie czas na analizę, ale przy tak wysokiej frekwencji ten wynik jest wielkim sukcesem wszystkim naszych zwolenników - powiedział Krzysztof Bosak. Zdaniem K. Bosaka, jego wynik wyborczy "otwiera perspektywę do pełnej realizacji programu" Konfederacji. - Dziś siły głównego nurtu wydaje się silne, wielkie, ale oni wiedzą, że są kolosem na glinianych nogach. To PiS i Platforma. Nową siłą staje się Konfederacja. To my jesteśmy ideową prawicą, to my jesteśmy przyszłością - dodał.

"Lewica nigdy nie miała łatwo"

- Marzenia i nadzieje sprawiły, że nie uwierzyliśmy w to, że Polska jest skazana na prawicę. Bo my wiemy, że mamy swoje wartości i swój program. Lewica nigdy nie miała łatwo, ale zawsze zwyciężamy wtedy, kiedy jesteśmy zjednoczeni. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy uwierzyli w to, że inna polityka jest możliwa - powiedział z kolei Robert Biedroń. Po raz kolejny zapewnił, że w polityce "jest się dla zmiany". - Jesteśmy w polityce po to, żeby ludziom żyło się lepiej, żeby ludzie byli szczęśliwi, żeby godność oznaczała godność, a równość oznaczała równość - dodał i zapewnił, że tych wartości Lewica nie może porzucić.

"Nie wierzę, że z bratobójczej wojny wyjdzie coś dobrego"

- Głęboko wierzę, że prawda zwycięży. Ta prawda, która jest udziałem nas wszystkich jako Polaków, ona jest dzisiaj inaczej rozumiana. Ja nie wierzę, że z bratobójczej wojny wyjdzie coś dobrego, ale taka jest decyzja. Polaryzacja jest silniejsza niż nam się wydawało. Zobaczymy, czy polaryzacja przynosi dobre owoce, czy przynosi straty - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat PSL-u nie krył, że jego wynik wyborczy "nie daje satysfakcji". Jednocześnie podkreślił, że nadal będzie podążał drogą, którą obrał, bo wierzy, że przyniesie ona Rzeczypospolitej szczęście.

Wkrótce więcej informacji.


* Badania exit poll to forma badań sondażowych.

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Rafał Trzaskowski

prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta RP

20 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~skinheadzik (31.179. * .1) 29.06.2020 10:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dzisiejsza żałoba w TVNienawiść to jest coś pięknego.

~Mnietek (31.0. * .244) 29.06.2020 09:10
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Przewaga Dudy cały czas rośnie. Teraz już jest 46%, a tęczowy ma 29%. Jak tak dalej pójdzie, to Duda wygra w pierwszej turze

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 23:32
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

2 mld na tvpis zamiast na onkologię!!! Taki właśnie jest Duda

~@mazur (83.4. * .123) 28.06.2020 23:24
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

@~SJZ pozostając w twojej konwencji, to pamiętaj, że pis pilnuje interesów ruskich na ziemiach polskich. a nawet dalej niż polskich - pis to usłużni idioci moskwy w europie po prostu.

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 23:20
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Długopis!!!

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 23:20
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Wy nie głosujecie na Dude tylko na Kaczyńskiego...

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 23:18
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Duda

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 23:16
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Gdzie jest te 70 milionów za majowe wybory???? Zero odpowiedzialności!!!!

~SJZ (46.134. * .14) 28.06.2020 23:15
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Najważniejsza ustawa po wygranych wyborach prezydenckich przez pana prezydenta Dudę to delegalizacja Stronnictwa Pruskiego dla nie POznaki nazywanego POntonem UBwatelskim, organizacji pilnującej interesów niemieckich na ziemiach polskich.

~Gienekzbajki (87.101. * .96) 28.06.2020 23:14
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Honoratki zacznijcie coś rozklejać....

~Litar (94.254. * .118) 28.06.2020 22:59
oceniono 8 razy
-4
Zgłoś

Nie dla długopisu!!!! Andżej kończ!!!! Wstydu oszczędź!!! Trzask prask i po zamiatane!!!

~TakaCiekawostka (93.179. * .35) 28.06.2020 22:55
oceniono 9 razy
-9
Zgłoś

Gdyby decydowali najmłodsi wyborcy, Duda mógłby odpaść już w I turze

https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26079489,wybory-2020-gdyby-decydowali-najmlodsi-wyborcy-duda-moglby.html

~SJZ (46.134. * .14) 28.06.2020 22:32
oceniono 6 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Karinka 28.06.2020 22:26
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Bezrobotny, skoro nawet jego nazwiska nie potrafisz poprawnie napisać to już wiem o tobie wszystko, to jak jesteś zorientowany politycznie. Lepiej czasem się nie odzywać.

~IdziemyNaWybory (5.173. * .242) 28.06.2020 22:00
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

Koniec pisu bliżej niż myślałem :)))))))

~Cesia (79.141. * .81) 28.06.2020 21:35
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Niestety nadchodzi na świecie czas kiedy to głupi będzie rządził mądrym. A to dzięki takim wyborcom jak bezrobotny. Takich co nie potrafią myśleć i liczyć mamy w Polsce coraz więcej.

~Cesia (79.141. * .81) 28.06.2020 21:30
oceniono 9 razy
3
Zgłoś~Bezrobotyny (89.151. * .1) Chyba wiem dlaczego ty bezrobotny jesteś ... W drugiej turze wyborcy Hołowni, Bosaka, Biedronia i Kosiniaka zagłosują na Trzaskowskiego a więc przybędzie mu 25% głosów . Duda będzie miał nadal 41% Więc nie wyleci w kosmos.

~skinheadzik (31.179. * .1) 28.06.2020 21:28
oceniono 9 razy
1
Zgłoś

Jak można głosowac na antypolaka trzaskowskiego!?!?!?

~do_nizej (93.179. * .35) 28.06.2020 21:07
oceniono 8 razy
0
Zgłoś

to sie kolo zdziwisz

~Bezrobotyny (89.151. * .1) 28.06.2020 21:04
oceniono 9 razy
-5
Zgłoś

No i tak ma być, w drugiej turze czaskoski wyleci w kosmos