Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sondażowe wyniki wyborów dają zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Wynik Rafała Trzaskowskiego minimalnie słabszy

TEKST AKTUALIZOWANY

Na Andrzeja Dudę głos miało oddać 50,4%, a na Rafała Trzaskowskiego 49,6% uprawnionych do głosowania.

Sondażowe wyniki wyborów dają zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Wynik Rafała Trzaskowskiego minimalnie słabszy
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Rybniku (fot. facebook.com/andrzejduda).

Dokładnie o godz. 21.00 TVP podała wyniki exit poll wyborów prezydenckich*. Wynika z nich, że w drugiej turze głosowania zwyciężył Andrzej Duda. Należy jednak zwrócić uwagę, że różnica pomiędzy kandydatami jest bardzo niewielka, a dopuszczalny błąd w badaniu wynosi +/- 2%.

Wyniki late poll, charakteryzujące się mniejszym marginesem błędu (+/- 1%), dają 50,8% Andrzejowi Dudzie oraz 49,2% Rafałowi Trzaskowskiemu.


Duda: pod biało-czerwonym sztandarem jest i musi być miejsce dla każdego

- Niech żyje Polska - mówił Andrzej Duda tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. - Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli do tych wyborów. Dziękuję z całego serca, bo taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji. Gratuluję także Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku. Dziękuję również jego wyborcom, że wzięli udział w wyborach - kontynuował.

Następnie Andrzej Duda podziękował wszystkim, którzy spotykali się z nim podczas spotkań w kraju, rodzinie, członkom sztabu. - Dziękuję za wiarę w zwycięstwo. Dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, który od początku wierzył, że wygramy. Ale dziękuję też Jarosławowi Gowinowi i Zbigniewowi Ziobrze ze Zjednoczonej Prawicy, którzy również mnie wspierali - mówił A. Duda w Pułtusku, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Następnie podziękował m.in. Beacie Szydło oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Prezydent Andrzej Duda zauważył, że najważniejszym obecnie zadaniem dla rządu i nowego prezydenta jest wyprowadzenie Polski z kryzysu. Zapowiedział również utworzenie Koalicji Polskich Spraw, w której znajdzie się miejsce dla osób, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, patriotyczne i rodzinne. - Regułą demokracji jest, że zdania mamy różne, ale powinniśmy wskazywać te elementy, które mamy wspólne, a wiem, że dla większości naszego społeczeństwa, tych wspólnych elementów mamy dużo - dodał.

Następnie A. Duda poprosił, abyśmy wszyscy jako Polacy odnosili się do siebie z szacunkiem, nawet jeśli różnimy się w poglądach. - Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moim działaniem czy moim słowem, proszę, aby przyjął moje przeprosiny. Pod naszym biało-czerwonym sztandarem jest i musi być miejsce dla każdego - podkreślił.

Na koniec A. Duda zaprosił R. Trzaskowskiego, aby kandydaci na prezydenta podali sobie rękę.

Trzaskowski: Wygraliśmy niezależnie od wyniku

- Jestem absolutnie przekonany, że nic nas nie pokona, dlatego że już wygraliśmy, niezależnie od tego jaki będzie wynik. Udało nam się obudzić, zbudować kampanię, która była kampanią obywatelską. Chciałbym podziękować wam za miliony głosów, za setki spotkań i za waszą energię - powiedział z kolei Rafał Trzaskowski do swoich zwolenników w Warszawie.

Rafał Trzaskowski dodał, że "to dopiero początek". Stwierdził, że "druga strona miała po swojej stronie cały aparat państwa, manipulację i tony pieniędzy", ale za to jego zwolennicy mieli po swojej stronie zdrowy rozsądek. Dlatego udało im się "spojrzeć w przyszłość". - Dopiero zaczynamy. Jestem przekonany, że odmienimy Polskę, że jak raz się obudziliśmy, to nikt nas nie uśpi. Będziemy walczyć przez cały czas. Jestem przekonany, że wynik będzie dobry - dodał Rafał Trzaskowski, nie tracąc wiary w zwycięstwo.

Dalej Rafał Trzaskowski zapowiedział kontynuację walki o otwartą i tolerancyjną Polskę oraz obronę wolnych sądów. - Oni byli tak pewni siebie. Myśleli, że mają pełnię władzy i nagle się okazało, że strach zajrzał im w oczy. Dzisiaj trzeba to wykorzystać, żeby budować wspólnotę. Trzeba tchnąć tę nadzieję w serca wszystkich, również tych, którzy głosowali inaczej niż my - dodał.

Następnie R. Trzaskowski podziękował Andrzejowi Dudzie. Wyraził żal, że nie udało im się spotkać, ale jednocześnie stwierdził, że zawsze będzie wyciągał rękę, bo "w polityce powinni być przeciwnicy, ale nie powinno być wrogów". - Mam nadzieję, że cokolwiek się stanie, jutro obudzimy się w zupełnie innej Polsce - powiedział R. Trzaskowski. 


* Badanie exit poll to forma sondażu, w którym o preferencje wyborcze pyta się osoby, które faktycznie uczestniczyły w głosowaniu. W tym konkretnym przypadku badanie przeprowadził Ipsos na zlecenie TVP.

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

Rafał Trzaskowski

prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta RP

185 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@mazur (83.4. * .70) 16.08.2020 00:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Don_C czyli powiadasz, że za PO było złodziejstwo, a pis nie kradnie, bo to tylko ich głupota i wina szumowskiego? ha ha ha... powtórzę (specjalnie dla ciebie) jeszcze raz - o prawdziwym złodziejstwie pisu dowiemy się dopiero wtedy, kiedy ta złodziejska mafia w końcu przestanie rządzić. a przy okazji to trzeba było być idiotą by głosować na glencową albo gawędową. one się co najwyżej na zmywak w Wietnamie nadają a nie do Polskiego sejmu czy senatu. mam czyste sumienie - ani na jedną z nich nie głosowałem.

Don_C 14.08.2020 01:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

CD. Będziecie mieli zrobiona czerwona strefę do końca życia posłowie i senatorowie z naszego okręgu. Zrobiliście z nas trzodę to tam będziecie szukać głosów czyli w chlewie!!!

Don_C 14.08.2020 00:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Każdy co przy władzy to kradnie tyle że w białych rękawiczkach. PO to było złodziejstwo do kwadratu. PiS teraz wszystko straci przez swoją głupotę i ryżego psychopatę oszusta . Przy następnych wyborach dostaną tyle co Pan Biedronka głosów. Glenc, Gawędy i inni nasze głosy na was już nigdy nie spłyną. Jak śpiewała Wondrackova - to uz se ne wrati.

~@mazur (83.4. * .187) 14.08.2020 00:37
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko złodziejstwo za PO było na podobnym poziomie co teraz? chyba śnisz! o tym jakie złodziejstwo jest teraz tak naprawdę dowiemy się dopiero jak świński pis przestanie rządzić! i jestem absolutnie pewien, że nawet dla ciebie będzie to wtedy szokiem. na moje oko złodziejstwo PO = 1, złodziejstwo pis = PO x 100. nie dotarłeś dotąd do żadnych artykułów o aferach pisu? a ty mieszkasz w ogóle w Polsce? bo zaczynam mieć wątpliwości skoro pod tym względem zrównujesz PO z pisowskimi zdrajcami Polski. kto powinien otrzymywać zasiłek? a choćby matki samotnie wychowujące dzieci. a choćby osoby muszące się opiekować osobami niepełnosprawnymi o których sam napisałeś. no właśnie, wy tam w konfederacji za mało widzicie... szkoda.

MariuszMaxWalonko 11.08.2020 06:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Za platformy nie było tak rozdmuchanego socjalu - zgadzam sie. Ale złodziejstwo było na podobnym poziomie co teraz. Co więcej, nawet jesli Platforma by teraz wygrała to nie zlikwiduje socjalu. I wreszcie kluczowe pytanie - kto według Ciebie jest naprawdę potrzebujący i kogo koniecznie trzeba żywić zasiłkami? Poza osobami niepełnosprawnymi, które nie są w stanie same zarobkować nie widzę takich osób :)

~@mazur (83.4. * .20) 11.08.2020 00:57
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko, na mój rzeczowy argument odpowiadasz jakimś lewactwem? słabe, bardzo słabe. chyba dopiero niedawno zacząłeś się interesować polityką, bo nawet nie wiesz, że platforma wygrała wybory dwa razy. (jeśli w międzyczasie stałeś się dopiero pełnoletni, to jesteś w moich oczach rozgrzeszony). tak, odkąd pis zaczął rządzić w 2015 mamy w naszym kraju powrót komuny - kiedy wreszcie zrozumiesz, że to wina pisu i tylko pisu? za platformy tak nie było. jaki mam interes w bronieniu platformy? - oni nie niszczyli państwa na każdym poziomie tak jak to robi pis od 5 lat? ślepy jesteś, nie widzisz tego??? co ci się nie podoba w zasiłkach socjalnych DLA NAPRAWDĘ POTRZEBUJĄCYCH?

MariuszMaxWalonko 09.08.2020 01:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@mazur
masz podany numer IP. Człowiek o końcówce 35 notorycznie jedzie po PiSie i zachwala Klatforme. Większego absurdu dawno nie widziałem :D

Don_C 09.08.2020 01:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jedno jest pewne że szary Kowalski czy Nowak ma do wyboru zlodzieji z PO zbokow od Biedry czy faryzeuszy z PiSlamu. Świat się kończy...

~@mazur (83.4. * .58) 09.08.2020 00:41
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko do kogo ten komentarz? kto proponuje stolcową Klatformę?

MariuszMaxWalonko 07.08.2020 06:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@93.179. * .35
Jakim trzeba być idiotą, żeby przychodzić na forum i jechać po gównianym PiSie, a w zamian proponować stolcową Klatformę :D

MariuszMaxWalonko 07.08.2020 06:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@mazur
a Ty nie odróżniasz lewactwa od lewactwa i słusznie bo to to samo :) nie wiem jaki masz interes w bronieniu Klatformy. Dziwi mnie fakt, że ktoś głosuje na partię, która już była u władzy i niczego nie dokonała. Co więcej, rządziła na tyle beznadziejnie, że nie została wybrana drugi raz. Mamy w naszym kraju socjalizm, więc wiadomo, że ludzie są przekupowani własnymi pieniędzmi. Problem w tym, że Klatforma tego nie zmieni. Tutaj trzeba kogoś kto zlikwiduje zasiłki socjalne i zagoni ludzi do roboty. Klatforma tego nie zrobi. ;)

~Żenada (93.179. * .35) 07.08.2020 06:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jakim trzeba być idiotą żeby dać się przekupić za swoje własne pieniądze

~@mazur (83.4. * .146) 07.08.2020 00:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko nie odróżniasz socjalu od prostackiego przekupywania (prostytuowania) ludzi pieniędzmi. zresztą - swoimi pieniędzmi...

MariuszMaxWalonko 04.08.2020 06:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@mazur (83.4. * .3)
Nie będę bronił Klatformy. Za wszelką cenę chcesz usłyszeć, że PiS jest gorszy od Klatformy. A ja niezmiennie uważam, że lewicowe partie to utopia. I jeśli chcesz to nadal wierz, że Klatforma jest w stanie coś zmienić. Problem w tym, że gdy miała ku temu okazję to faktycznie zmieniła - wiek emerytalny, strzelając sobie w kolano :) Socjal był już przed rządami PiS i Klatforma go nie zmniejszyła w żaden sposób. Szukasz poparcia dla Budki, Tuska i skompromitowanej Kidawy? To nie u mnie ;)

~@mazur (83.4. * .3) 04.08.2020 00:45
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko piszesz "Ludzie w wieku produkcyjnym, którzy są zdolni zarobkować, ale żerują na socjalu wreszcie wezmą się do roboty, bo nie będą mieli z czego żyć." kiedy ty wreszcie przyznasz, że do tej patologii doprowadził pis i tylko pis? dopóki tego otwarcie na tym portalu nie napiszesz - nie jesteś dla mnie wiarygodny.

~bałys (193.169. * .48) 03.08.2020 19:14
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~bałys (193.169. * .48) 03.08.2020 19:10
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~bałys (193.169. * .48) 03.08.2020 19:02
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~bałys (193.169. * .48) 03.08.2020 19:02
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

MariuszMaxWalonko 03.08.2020 18:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@(193.169. * .48)
na pewno lepiej niż LGBT :D

~bałys (193.169. * .48) 03.08.2020 18:50
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~omas (193.169. * .48) 03.08.2020 17:54
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

MariuszMaxWalonko 03.08.2020 17:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@(93.179. * .35)
Pierwszy raz się muszę z Tobą zgodzić. Szkoda tylko, że naiwnie wierzysz w to, że partią, która może coś zmienić jest Klatforma ;)

~takaprawda (91.195. * .238) 03.08.2020 09:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kanada już wkrótce ma wprowadzić emeryturę obywatelską. Wszystkim bez wyjątku, bez względu na staż pracy będzie wypłacane świadczenie minimalne (oprócz tego co kto sobie odłożył w systemie emerytalnym) pozwalające przeżyć na emeryturze . Pozwala na to zamożność tego państwa i dochody budżetowe na odpowiednio wysokim poziomie. Niestety myśmy przez 30 lat budowali państwo dla wybranych. Państwo o charakterze mafijno - korupcyjnym z silnymi powiązaniami polityków z przestępcami nazywanymi dla niepoznaki - biznesmenami. I to wszystko przy milczącym przyzwoleniu "niezależnego" wymiaru sprawiedliwości. Staliśmy się dostarczycielem taniej siły roboczej dla innych i konsumentem dóbr wytwarzanych przez nich. Spadliśmy z deszczu pod rynnę. Z komunizmu do kapitalizmu feudalnego. Nożyce zamożności z roku na rok rozwierały się coraz bardziej. Nieliczni mieli wszystko a duża część pracowała za grosze o ile udało im się znaleźć pracę. W takich warunkach nie da się osiągnąć odpowiednio dynamicznego rozwoju ekonomicznego państwa. Trzeba to wszystko odkręcić, choć łatwo nie będzie bo za tymi którzy się nachapali stoją wszystkie "niezależne " media które robią ludziom wodę z mózgu. Wzorcowy przykład to (93.179. * .35).

~do_nizej (93.179. * .35) 03.08.2020 07:23
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

"Ludzie w wieku produkcyjnym, którzy są zdolni zarobkować, ale żerują na socjalu wreszcie wezmą się do roboty, bo nie będą mieli z czego żyć"
piękne słowa ale pis doprowadził do tego,że ludzie już do roboty nie pójdą wolą stać cały dzień po zasiłek niż przerobić godzinkę albo spłodzą 3-4 dzieci,żeby dostać socjal.
jak może dostać baba po górniku wysoką emeryturę podczas gdy sama nie przepracowała ani jednego dnia,podczas gdy reszta musi robić 40-50 lat?

MariuszMaxWalonko 03.08.2020 06:28
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@mazur
Przecież za chwilę liczba emerytów będzie wyższa niż liczba pracujących, a co za tym idzie ten system i tak się zawali, bo on ma sens tylko wtedy, gdy więcej jest pracujących. Jeżeli zaczniemy ograniczać socjalizm i powoli likwidować zasiłki to budżet państwa na tym skorzysta. Co więcej, będzie można zlikwidować stanowiska pracy w niepotrzebnych instytucjach jak OPS. Ludzie w wieku produkcyjnym, którzy są zdolni zarobkować, ale żerują na socjalu wreszcie wezmą się do roboty, bo nie będą mieli z czego żyć. Nie ma możliwości, żeby pozbawić emerytur ludzi, którzy całe życie pracowali. Ci, którzy pracowali i mieli obiecane emerytury - muszą je dostać. Sposobów na "oszczędności" w budżecie jest sporo. Podałem Ci jeden, który niesie za sobą kilka następstw, które napędzą gospodarkę i wpływy do budżetu.

~@mazur (83.4. * .172) 03.08.2020 01:07
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko niby na poziomie ogółu twoja wypowiedź ma sens. ale sam wiesz jak ten system jest skonstruowany - młodzi pracują na emerytury starszych. jeśli nagle byście wprowadzili wasz pomysł na dobrowolny zus, to ten system się po prostu zawali - nie będzie z czego płacić aktualnym emerytom, bo nie będzie na to pieniędzy z odprowadzanych składek. macie w konfederacji na to jakiś pomysł? czy jest wam wszystko jedno, nawet gdyby "starsi poumierali"? przecież nie można nagle pozbawić emerytur ludzi, którzy całe życie uczciwie pracowali.

MariuszMaxWalonko 01.08.2020 14:12
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@do_niżej
a gdzie coś takiego napisałem? Jeśli idąc do pracy w wieku 18 lat było ustawowo określone, że po 25 latach pracy przysługuje prawo do emerytury to osoba taka naturalnie powinna tą emeryturę otrzymać. ;)

~do_niżej (193.169. * .48) 01.08.2020 13:48
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

te masturbator
SUPER twoje ZDANIE:
"Co więcej, jeśli człowiek poszedł do pracy w wieku 20 lat i miał wówczas obiecane, że na emeryturę może odejść w wieku lat 60 to w takim wieku powinien mieć możliwość odejść"
a co z człowiekiem który zaczął pracować w wieku 18 lat i miał obiecane zaznaczam obiecane przejścia na emerytuję w wieku 43 lat ?
taki człowiek to już pasożyt ?

MariuszMaxWalonko 01.08.2020 07:55
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@mazur
Odniosłeś się w sposób najgorszy z możliwych. Zamiast skomentować całość wypowiedzi to uczepiłeś się jakiegoś kontekstu wyrwanego znikąd. Nie bądź jak TVN, który we wszystkim widzi dobro Klatformy. Logicznym jest, że ludzie, którzy pracowali kilkadziesiąt lat i odprowadzali składki powinni teraz otrzymać godną emeryturę. Co więcej, jeśli człowiek poszedł do pracy w wieku 20 lat i miał wówczas obiecane, że na emeryturę może odejść w wieku lat 60 to w takim wieku powinien mieć możliwość odejść. A Ci którzy ten wiek emerytalny takim osobom wydłużyli to nic innego jak zdrajcy narodu i powinni siedzieć. I ostatnia rzecz do której w ogóle się nie odniosłeś, a jest kluczowa. Składki na ZUS powinny być dobrowolne, a nie tak jak Ty uważasz "chcecie, żeby starsi poumierali". No właśnie nie! Chcemy, żeby młodzi nie musieli liczyć na ten nowotwór jakim jest ZUS. Ludzie potrafią sami o siebie zadbać i jeśli te kilkaset złotych co miesiąc odłożą to na starość też sobie poradzą. Ale co istotniejsze - nawet jeśli nie dożyją to te odłożone pieniądze fizycznie będą mieć na swoim koncie. A w ZUSie już niestety tak nie ma :) więcej merytoryki, a mniej głupiej krytyki. Pozdrawiam ;)

~@mazur (83.4. * .120) 01.08.2020 00:53
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko, bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się twój komentarz, że "daleko mi od lewicowych ideałów utrzymujących ludzi na starość". wy tam w konfederacji chcielibyście by starsi ludzie po prostu jak najprędzej poumierali? oj...

MariuszMaxWalonko 30.07.2020 21:29
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~@mazur (83.4. * .151) 30.07.2020 00:37
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko, a ja mam wrażenie, iż od paru dni piszemy merytorycznie, tylko nagle się okazuje, że nie mam się do czego ustosunkować, bo pousuwali twoje komentarze. pewnie poleciałeś hardcorem jak ci się to czasami zdarza...;) teraz konkrety: masz rację, wystawiając Kidawę - Błońską PO zrobiło błąd dziesięciolecia. wiem, że ci tego nie udowodnię, ale ja akurat byłem przeciwko tej kandydaturze od samego początku. a co do podwyższenia wieku emerytalnego - ten kij ma dwa końce i ty pewnie doskonale o tym wiesz. kto obniża - zyskuje poparcie. ale jednocześnie nikt nie pomyśli, że jeśli to popiera, to na tej obniżce wieku straci w przyszłości na wysokości swojej emerytury.

MariuszMaxWalonko 29.07.2020 06:27
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@5.149. * .178
Nikogo już te linki nie bawią. PiS zaczyna robić pod siebie. Nacisk Konfederacji na wypowiedzenie konwencji stambulskiej to idealny teraźniejszy przykład. Za chwilę czeka nas rozliczenie Pawlaka.
Pięknie wyglądają te statystyki na FB. Konfederacja w ponad rok 373 tys sympatyków i dziennie rośnie o około tysiąc. PiS 280 tys i stoi ta liczba od tygodnia. Klatforma 233 tys i tak samo od tygodnia liczba się nie zmieniła. Bardzo mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób, które wchodzą w dorosłość to wyborcy Konfederacji. Piwo z Mentzenem, które jest aktualnie wydarzeniem bez precedensu przyciąga masę ludzi. PSL w zasadzie już zniknął. W 2023 będzie ciekawie :)

MariuszMaxWalonko 29.07.2020 06:20
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@mazur
myślałem mazur, że wskoczyłeś na inny level i zaczniemy merytorycznie pisać, ale Ty jednak dalej piszesz jak Klatformowiec. Pomyśl jak głupim trzeba być, żeby zwiększyć wiek emerytalny i dziwić się, że się przegrało. Jakim trzeba być mało sprytnym,żeby wystawić do wyborów na urząd Prezydenta kobietę. Te ruchy pokazują wszystko o Klatformie. A usuwanie postów - wystarczy zgłosić niezwiązanie komentarza z tematem i komentarz usunięty, więc można tutaj śmiało każdy kom. usunąć :)

~@mazur (83.4. * .48) 29.07.2020 00:11
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@MariuszMaxWalonko coś ty tu znowu powypisywał młody człowieku, że ci usunęli aż trzy komentarze z rzędu? poleciałeś korwinem-mikkem? nie zdążyłem przeczytać zanim usunęli, ale dam ci dobrą radę na przyszłość z twittera jednego z moich ulubionych dziennikarzy, Łukasza Warzechy: "nikt tak nie zraża do kandydata albo do partii jak ich wyborcy". albo w wersji dla zaślepionych, także z jego tt: "nikt tak nie umie zaszkodzić swojej partii jak oszaleli zwolennicy". zapamiętaj to sobie, bo to mądre, a pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś.

~LL33 (5.149. * .178) 28.07.2020 23:33
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~obserwator11 (173.255. * .197) 28.07.2020 23:05
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

To jest jednak mistrzostwo świata. Nie wziąć z UE pieniędzy na transformację energetyczną miliardów, bo węgiel. Tydzień później ogłosić zamykanie kopalń. Ależ ta Unia ograła Matołusza :-) . Osiągną swój cel nie wydając pieniędzy. :-D O:-)

~Dobre (93.179. * .35) 28.07.2020 20:51
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jedyny plus wygranej Dudy - to to,że nie będą mogli nic zrzucić na obstrukcję Trzaskowskiego.
Cały ten bajzel, którego narobili zwali im się na łby. Dzięki temu może nieco wkur... suweren wyrzuci ich na zawsze na śmietnik historii. A kolejna władza osadzi i zamknie.

MariuszMaxWalonko 28.07.2020 20:29
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@93.179. * .35
Trzaskowski to może wskórać jakiegoś LGBT w tyłku. Proponuje poobserwować profile partii na FB/Instagramie i zobaczyć czyja popularność rośnie najszybciej.